2020'NİN ÜZERİNE FAZLA MI GİTTİK?

               2020 yılını hep eleştirdik, yerden yere vurduk. "2020'yi yaşayana plaket verilmeli." dedik. "Ne biçim yıl, hiç mi güzel bir şey olmaz?" dedik. 2020'nin üzerine fazla mı gittik?

                Güzel şeyler de oldu, hatta çok güzel şeyler oldu. Mesela Gülçin, Cemre, Yasemin ve Eren'den oluşan Hepsi grubu. Bir zamanlar grubun dağılmasıyla birçoğumuz yıkılmıştık. Ancak 2020 mucizesi grubu tekrar bir araya getirdi.

               Hepsi grubunun bir araya gelmesi sizi tatmin etmediyse daha güzel bir haberim var. Bayram boyunca sokağa çıkma yasağı olacak. Hem de 30 Büyükşehir ve Zonguldak artık yalnız değildir. 81 il komple sokağa çıkma kısıtlamasından nasibini aldı.

                  Bayramda akrabalar ziyaret edilir. Hayatın en unutulmaz anları yaşanır, o kadar unutulmazdır ki sıkıntıdan patlama seviyesinde rekor kırılır. Akraba ziyaretlerinden tiksinenlere sesleniyorum. Bu bayram sizin bayramınız olacak.

                   Tabiî ki, sadece bu kadar değil.2020 yılında, yabancı kelime lügatımıza, bir kelime daha katıldı. 2020'den önce "Stay Home" diye bir söz kullanılamazdı, kullananla da alay edilirdi herhalde.

Yıllar yıllar önce Sadri Alışık; "Yes all right."dedi. Sonra İbrahim Tatlıses de aynı yoldan gitti. 2009 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız; "One Munite"dedi. Dünya ayağa kalktı. Üzerinden 11 yıl geçti dillerden düşmedi. Bu yabancı kelimeler dilimize pelesenk oldu.

                    Polyanna psikolojisini bilirsiniz, sol kolunuz kırıldıysa eğer sağ kolunuz kırılmadığı için mutlu olmalısınız. Artık 2020 yılını Aamir Khan'ın ünlü repliğiyle yaşamak gerektiğini öğrendik. Kalp saftır, sen kalbe ne söylersen ona inanır. O yüzden kalplerinize "All is well.(Her şey yolunda.)" demeyi unutmayın.

                     Sevgiyle kalın...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma
Fatma - 2 ay Önce

Bu ne lezzet bu ne tat bir dahaki yazınızda bunu geçebilecek misiniz, çok merak ediyorum. ŞAHANE

Buket
Buket - 2 ay Önce

Özellikle yazınızda değinmek istediğim nokta pollyana psikolojisine göre sol kolunuz kırıldıysa sağ kolunuzu kullanmanız mükafattır çünkü sağ kolun iki kol işlevini tatmin edeceği varsayılır. 2020'ye uyarlarsak eğer kötü olaylar yaşıyorsak bunlar daha kötü olaylara karsı direncimizi arttıracaktır.İşte bu yüzden 2020 simülasyonunu tamamlayan herkes olayların zor olayların altından Naim Süleymanoğlu gibi kalkabilecektir.Andan an be an haberdar olmak için Manisa Dengeden , Dengede Caner Beyden takip edilir. Kaleminize kuvvet✌

Cantay Karadoğan
Cantay Karadoğan - 2 ay Önce

2020'NİN ÜZERİNE FAZLA MI GİTTİK? Başlık durumumuzu çok güzel özetlemiş. Herkes 2020 yılının üzerine çok fazla değer atfetti. Yazar Caner Şahin her yazısında yaptığı gibi bu yazıda da Hepsi Grubundan,Sadri Alışık'a, Polyanna psikolojisine güzel bir şekilde bağlamış,ancak bu kadar akıcı olunabilirdi. Oktay Rifat'ın karıma şiirindeki sozleri unutmamak gerekir; Mutluluk bir çimendir bastığın yerde biter.

Tuğçe
Tuğçe - 2 ay Önce

Cansu
Cansu - 2 ay Önce

Bu yazıyı okurken gerçekten keyif alarak okudum bir sonraki konuyu sabırsızlıkla bekliyorum.

Sümeyye
Sümeyye - 2 ay Önce

Kesinlikle, All is well. Belki de daha iyi hissetmek için ☺

Sümeyye
Sümeyye - 2 ay Önce

Kesinlikle, All is well. Belki de daha iyi hissetmek için ☺

Dickfuller
Dickfuller - 2 ay Önce

Hepsi grubunun da tekrar kurulduğunu burdan öğrendim reis köşesinde haberde veriyor