banner83

ALLAH'IN HİKMETİ VE ADALETİNDEN SUAL OLUNMAZ

Merhaba sevgili okurlarım...

İnsanoğlu yaratılmış en akıllı varlıktır kıymeti ve değerini bilen için geçerli tabii ki bu durum. Hiç Yüce yaradan kullarını yalnız başına bırakır mı? Kimse kimseye kötülük ettiğini sanmasın veya kimse yapılan iyilik ve insanlığı göz ardı edip hiçbir şey olmamış gibi nankör olmasın. Bunun hesabını da bir soran olacak elbette.

**

Yaşıyoruz ama neden ne için onu unutmuşuz ego sarmış dört bir yanımızı yaşamımızın amacı gayesi unutulmuş, sadece ben zihniyetleri var. Her tarafta mevki ve makam esiri olmuş insanlar yarına çıkacağımızın garantisi olmayan şu hayatta ebedi dünya için hiçbir şey yapılmaz olmuş. İbadet bile gösterişe girmiş gerçek ruhu ile yaşayan kalmamış maalesef ki... Musalla taşına konduğunda bu emanet beden nasıl bilirdiniz denildiğinde cemaate, iyi bilirdik denilirken içindende aynı sözü demeli insanlar.

Yazık etmesin hiç kimse kendisine, imtihan dünyasıdır bu. İşte geldik işte gidiyoruz ne götüreceğiz ebediyete. Selam alıp verelim, iki hoş muhabbet edelim, boş verin kim zengin kim fakiri, hep bir Allah kuluyuz. Emanet bu can ve ömür bize sizi seven varsa kıymetini bilmeli, hataları düzeltmeli yarın çok geç olabilir hiçbir kimse değil ötekisin sen. Ne ileri ne de geri eşitiz, eşit yediğimiz, aynı katık içtiğimiz su bunu bilerek şükretmesini bilmeli.

**

Hiç gerek yok ötekileştirmeye kimseyi "yaşayan her kul insanlığı ile anılır" yaptığın iyilikler yarın nesline miras kalır hiç hesapkar olmayalım. Allah için yaşayalım şunu da unutmayalım; her zaman veren el alan elden üstündür. İnanın yaptığınız iyilik ve kötülük bir gün dönüp sizi buluyor bu Allah'ın adaletidir. Hiçbir yaşayan canlı varlık bu dünya üzerinde sahipsiz değil ve öteki dünya hesap yeri olduğu gibi Allah bu dünya yaşamında da karşımıza çıkarıyor.

**

Sabredelim, şükredelim ve en önemlisi iman edelim. “Rabbim bilsin” demek kadar güzel bir şey yok. Hiçbir görüş siyaset ve kimlik açısından arkadaşlık dostluk ve kardeşlik düşüncemize zarar getirtmeyelim zedelemeyelim. Kimin inanışı ne olursa olsun, kimin düşüncesi ne olursa olsun, şunu iyi bilelim hepimiz bir Yüce yaratıcının eseriyiz ve bu yaşamı paylaşmamızın bir sebebi var. Sevgiyle kalın.

YORUM EKLE

banner95

banner94