ALPARSLAN TÜRKEŞ KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI VE DİĞERLERİ


Yavuz ELBiRLER

Yavuz ELBiRLER

06 Eylül 2019, 15:36

Adı gibi güzel bir köprülü kavşak. Bitti ve hizmete açıldı. Altı yıldır kullanıyoruz.
Sonra, Devlet Bahçeli Köprülü Kavşağı ki Öğretmenevi Köprülü Kavşağı denilmekte..
Turgutlu, Alaşehir geçişleri, Salihli bitti bitecek ve diğerleri. Allah, düşünenlerden, yapanlardan, bütün emeği geçenlerden razı olsun.
Yapımlar öncesi, sırasında neler söylendi?
Biz bu parayla iki, üç.., tane yapardık.
Yılan hikayesine döndü, neden bu kadar uzun sürdü?
Belediye Başkanı, babasının evlerine daha rahat gidilsin diye yapıyor.
Dar olmuş, şaşırıyoruz....
Yedi, sekiz ay eziyet çektik! Daha neler?
Manisa İzmir yolu, Mimar Sinan Caddesi üzerinde iki adet önceki yıllarda yapılmış, dal-çık tabir ettikleri, alt ve üst geçitler var, tabir de, yapılış şekilleri de estetik ve trafiği istenilen ölçüde rahatlatmaktan dolaysıyla zaman ve maddi tasarruftan dikkatle bakıldığında uzak.
Doğrudan geçenler için normalde sorun yok gibi gözüküyor. Sabah ve akşam trafiğinde sağa ve sola dönüşler, önce dönüş şeritlerini ve giderek diğer şeritleri de yavaşlamanın ötesinde tıkıyor. Harcanan akaryakıt, boşa giden zaman, hava ve gürültü kirliliği, yıpranan araçlar ve en önemlisi yıpranan sinirler göz önüne alındığında, artan araç sayısı da doğru değerlendirildiğin de Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı örnek alınarak yeniden inşa edilmeleri yakın zamanda kaçınılmaz olacaktır.
İşte o zaman hangi kavşağın daha ucuza mal olduğu net bir şekilde görülecektir.
Şimdi, “Belediye Başkanının mahallesi, orada babasının evleri var” diye oraya hizmet gitmeyecek ve Ergün ailesi dışında orada yaşayan insanlar cezalandırılacaklar mıydı?

Ne kadar büyük aymazlık. Belediye bana kalır ise en kısa zamanda Uncubozköy kavşağını da ele almalı ve alt-üst geçit ile rahatlatmalıdır ki bu düzenleme doğrudan geçişleri de rahatlatacaktır.
Ben şahsen Cengiz Ergün Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından ve de bir daha seçilmesinden yapılan hizmetlerin tümü ele alınırsa memnunum.
Laleli, Uncubozköy, Hastahane-İstasyon, Sultan Camii-Muradiye Camii, Moris Şinasi ve Organize Sanayi kavşaklarını da aynı şekilde yapacağına inanıyorum.
Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı, söylenenlerin aksine, Adliye, Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi ve diğer okullar ile bağlantı yolu tamamlandığında Uncubozköy trafiğini de rahatlatacak, Kenan Evren Sanayi Sitesi ve giderek gelişen, uydu kent görünümü alan Güzelyurt Mahallesi ile çevresini rahatlatacaktır.
Cefasız sefa olamaz. Otuzdört yıl İzmir yolu yapılsın diye bekledi Manisalı. Sekiz ay da kıyamet niye? Hava şartları, bürokrasi vs. Onun açıklamasını belediye yetkilileri yapar, anlayan anlar.
Doğru yapılan alkışlanır, gelin küçük siyasi hesaplardan vazgeçin. İsmi ile, estetistiği ile, hizmetteki kazanımları ile yapılanı ve yapanları destekleyelim, akılcı ve doğru eleştirelim, dağarcığımız da var ise yapıcı tenkitler sunalım.
Manisa için iyi şeyler istiyor isek, iyi şeyler yapanları destekleyelim.
Selam ve dua ile!..

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.