EMEKLİ 'VALİ ŞOFÖRÜ' ARACINDA İNTİHAR ETTİ

Uzun Yıllar Manisa Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü’nde görev yapan ve emekliye ayrılmadan öncede Vali makam şoförlüğünü üstlenen Tevfik Kaya intihar etti. 3 yıl önce kızı Sıla Kaya’yı kanserden kaybettikten sonra eski eşinden ayrılan 55 yaşındaki Tevfik Kaya, yeni eşi ile yaşadığı tartışmanın sonunda silahla aracında intihar ettiği öğrenildi.

EMEKLİ 'VALİ ŞOFÖRÜ' ARACINDA İNTİHAR ETTİ
banner87
Manisa’da büyük şok etkisi yaratan intihar olayı, Aydın’ın Kuşadası ilçesinde dün öğleden sonra meydana geldi.

55 Yaşındaki Tevfik Kaya, 13 yaşındaki kızı Sıla Kaya’yı yakalandığı kanser sonrasında kaybetmesinin ardından eşinden ayrıldı. Tevfik Kaya sonraki hayatını Didim’e yerleşerek sürdürmeye başladığı sırada Şenay T. ile tanışarak bu birlikteliklerini evliliğe taşıdı. Tevfik Kaya ve yeni evlendiği eşi ile birlikte 30 Ocak 2020 tarihinde Manisa’ya gelerek kızı Sıla’nın 3. ölüm yıldönümüyle ilgili olarak valilik önünde lokma hayrı yaparak Manisa’dan ayrıldılar.
 
Tevfik Kaya ve Şenay T. çifti arasında çıkan tartışmalar evliliklerinde kara bulutların dolaşmasına neden oldu. Olay günü, barışmak için yanına gittiği eşi Şenay T.’den olumlu yanıt alamayan Tevfik Kaya, sinir krizleri geçirdi.
 
Kaya, barışmak istemeyen eşine; “Ben de kızımın mezarının başına gidip kendi canıma kıyacağım” dedikten sonra Kuşadası’ndan ayrılarak Manisa’nın Aşağıçobanisa Mahallesi’ndeki kızının mezarına doğru yola çıktı. İddialar göre; eşi Şenay T. ise 155’i arayarak “Eşim beni rahatsız etti kendisinden şikayetçiyim” dedi.

Şikayetçi kadının ifadesini almaya giden polis ekiplerinin telsizinden otomobilde bir kişinin intihar ettiği haberi geldi. Polis birimleri olay yerine geldiğinde otomobilinde intihar eden kişinin Tevfik Kaya olduğunu belirledi. Cumhuriyet savcılığının talimatı ile Kuşadası Devlet Hastanesi morguna kaldırılan Tevfik Kaya’nın cesedi burada yapılan ilk otopsinin ardından detaylı otopsi için İzmir Adli Kurumuna sevk edildi.

Devletin birçok kademesinde görev yapan ve en son Manisa Valiliğinde vali şoförlüğü görevinden emekli olan Tevfik Kaya’nın ölümü Manisa’da büyük şok etkisi yarattı. Kaya’nın kızı Sıla Kaya’nın yanına defnedilmesi bekleniyor… Haber: Ahmet Ünsal
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94