Manisa’da köpek dövüşüne dronlu baskın

MANİSA’NIN SALİHLİ İLÇESİNDE KIZILAY’A AİT BİR ARAZİDE KÖPEK DÖVÜŞÜ YAPTIRILACAĞI BİLGİSİNİ ALAN JANDARMA EKİPLERİ TARAFINDAN DÖVÜŞ ALANI DRONLA KAYDEDİLDİ. DRONU FARK EDEN İNSANLAR KAÇIŞMAYA BAŞLARKEN OLAYLA İLGİLİ 33 KİŞİYE TOPLAM 27 BİN 100 TL PARA CEZASI KESİLDİ, 5 KANGAL CİNSİ KÖPEK İSE SALİHLİ BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞINA TESLİM EDİLDİ.

Manisa’da köpek dövüşüne dronlu baskın
banner87

Manisa’nın Salihli ilçesinde bir arazide köpek dövüşü yaptırılacağı bilgisini alan jandarma ekipleri tarafından dövüş alanı dronla kaydedildi. Dronu fark eden insanlar kaçışmaya başlarken, olayla ilgili 33 kişiye toplam 27 bin 100 TL para cezası kesildi, 5 kangal cinsi köpek ise Salihli Belediyesi Hayvan Barınağına teslim edildi.

Manisa’nın Salihli ilçesi Yenipazar Mahallesi’nde bir arazide bugün sabah 07.00 sıralarında köpek dövüşü yaptırılacağı istihbaratını alan Salihli Merkez Jandarma Komutanlığı ve 8. JASAT timi ile müşterek yapılan operasyon sonucunda 5 kangal cinsi köpek ve köpek dövüştürdüğü tespit edilen B.Y. (19), Ş.M.Ç. (19) ve T.A. (48) isimli şahıslar yakalandı. Köpek dövüştürdüğü tespit edilen 3 şahıs hakkında Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu 11. Maddesi kapsamında 21 bin 490 TL para cezası uygulanırken, suça konu köpekleri taşıyan 3 araç da yedi emin otoparkına çektirildi.

Ayrıca köpek dövüşünü seyretmeye gelen 30 kişiye de kabahatler kanunundan toplam 5 bin 610 TL idari para cezası uygulandı. Dövüştürülen 5 kangal cinsi köpek ise Salihli Belediyesi Hayvan Barınağına teslim edildi.

Jandarma tarafından yapılan operasyonda dron da kullanılırken, dövüş alanında dronu fark eden insanların kaçışmaları kameralara yansıdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94