MANİSA’DA KURT, ÇAKAL SALDIRISI

Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde, 15 keçiye çakallar saldırırken; Demirci ilçesinde ise koyun sürüsüne kurtlar dadandı. Yaşanan olaylar sonrası birçok hayvan telef oldu.

MANİSA’DA KURT, ÇAKAL SALDIRISI
banner87
Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde, uzun yıllardır geçimini çobanlıkla sağlayan İbrahim Kavak’a ait 15 keçiye çakallar saldırdı. Bütün keçilerini kaybeden İbrahim Kavak, çakal saldırısında kaybettiği hayvanları için büyük üzüntü yaşadı. Kavak ve mahalle sakinleri çakal ve kurt saldırıları nedeniyle, daha önce de çok sayıda hayvanlarının öldüğünü belirtirken, yetkililerden yardım istediler.  

KEÇİ SÜRÜSÜNE KURTLAR SALDIRDI  
Manisa'nın Demirci ilçesine bağlı Elek Mahallesi'nde keçi yetiştiriciliği yapan Arif Çetintaş'a ait sürüye kurtlar saldırdı. Şu ana kadar arazide 21 adet keçinin leşine ulaşıldı. 100 keçisi olan Çetintaş'ın yaklaşık 20 keçisinin de kayıp olduğu öğrenilirken, mahalle halkı dağlık arazide keçileri aramaya başladı. Geçimini keçi yetiştirerek sürdüren Arif Çetintaş, hayvanlarının kurtlar tarafından telef edilmesi sonucu çok üzgün olduğunu ifade etti.
                                        
                                       
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER