banner83

MANİSA’DA TARIM İŞÇİLERİ TRAKTÖR KASALARINDA YOLCULUK YAPIYOR

Türkiye’de en çok traktöre sahip olan il Manisa’da tarım işçilerinin traktör römorklarındaki tehlikeli yolculuğu devam ediyor.

MANİSA’DA TARIM İŞÇİLERİ TRAKTÖR KASALARINDA YOLCULUK YAPIYOR
banner87
Sakarya’nın Hendek ilçesinde bu sabah tarım işçilerini taşıyan traktörün devrilmesi sonucu 7 kişinin hayatını kaybetmesinden de ders çıkarmayan üreticiler ise işçileri başka şekilde taşımalarının maliyetleri artırdığını ve bu yüzden traktörleri kullandıklarını söyledi. 
Bu sabah saatlerinde Sakarya’nın Hendek ilçesinde fındık işçilerini taşıyan traktörün devrilmesi sonucu 7 kişi hayatını kaybetmiş, 10 kişi de yaralanmıştı. Yaşanan kazanın ardından gözler yeniden tarım işçilerinin tehlikeli yolculuğuna çevrilirken, Türkiye’de en çok traktöre sahip il olan Manisa’da da yaşanan onca ölümlü kazaya rağmen işçiler traktör römorklarında taşınmaya devam ediyor. Manisa’nın Salihli ilçesinde yaklaşık 2 sene önce tarım işçilerini taşıyan açık kasa kamyonetin kaza yapması sonucu biri çocuk 13’ü kadın 15 işçi hayatını kaybetmiş ve ardından bir dizi önlem alınarak tarım işçilerinin taşınması sıkı denetime tabi tutulmuştu. Aradan geçen zamanda işçiler yine traktör römorklarında taşınmaya devam ederken, Saruhanlı’da üzüm üreticisi Cevdet Akay işçileri traktör römorklarında taşımaktan başka çareleri olmadığını anlattı. Çok sayıda ölümlü kazanın yaşandığının farkında olduklarını ancak işçileri taşımak için minibüs tutmamanın maliyetleri artırdığını vurgulayan Akay, üzümde maliyetlerin fazla olduğunu ve artık kar edemediklerini o yüzden de işçileri üzüm taşımak için kullandıkları traktör römorklarında taşımaya devam ettiklerini dile getirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94