şirketten maden ocağındaki kazayla ilgili açıklama

İzmir'de dün akşam bir madende yaşanan kazanın ardından söz konusu maden şirketinden yapılan açıklamada, olayın herhangi bir patlama veya göçükle ilgisinin bulunmadığı ifade edildi.

şirketten maden ocağındaki kazayla ilgili açıklama
banner87

İzmir’in Kınık ilçesinde bir maden ocağında meydana gelen patlama sonrası oluşan kısmi göçükte 45 işçi yaralandı. Maden ocağında çalışan ve o korku dolu anları anlatan yaralı maden işçisi Engin Kılıç (43), “Hiçbir şey anlayamadık, saniyelik bir olaydı ve bir anda bir patlama sesi geldi. Ondan sonra arkadaşlara yardımcı olduk. Çıkarabileceğimiz kadarını çıkardık. Sonra fark ettim ki bende yaralıyım. Onlarla beraber kendimizi dışarı attık” dedi.

İzmir'in Kınık ilçesinde Soma havzasındaki bir madende meydana gelen kaza hakkında şirketten açıklama yapıldı. Dün akşam saat 20.40 sıralarında olayın gerçekleştiği belirtilen açıklamada, "Yeraltı linyit madenimizde ayak arkasındaki boşluğun ani oturması ile meydana gelen basıncın etkisiyle oluşan güçlü hava ve toz akımı neticesinde çoğu ayakta tedavi edilen arkadaşlarımız bu olaydan etkilenmiştir. Arkadaşlarımızın çoğunluğu taburcu edilmiştir. Söz konusu olayda herhangi bir can kaybı olmaması en büyük tesellimiz olmuştur. Vardiyada yer altında görevli tüm çalışma arkadaşlarımız derhal tahliye edilerek, tahlisiye ekiplerince yer altı güvenlik tedbirleri alınmıştır. Meydana gelen olayın herhangi bir patlama veya göçükle ilgisi bulunmamaktadır" denildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2021, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94