TÜRKİYE BU GÖRÜNTÜLERİ KONUŞUYOR

Manisa’nın Akhisar ilçesinde İ.H. isimli bir şahıs, sosyal medyada yayınladığı videoda sokakta havlayan köpekleri öldürmekle tehdit ederek, “Bu terörist köpekleri öldürmek için elimden geleni yapacaktım. zehirlemekse zehirlemek, taşsa taş, sopaysa sopa. Bu pislikleri öldürmemem için bana bir tane sebep söyleyin, çok da zor değil öldürmek öne atarım zehirli et, defolup geberip giderler” dedi

TÜRKİYE BU GÖRÜNTÜLERİ KONUŞUYOR
banner87
Haber; Caner KILIÇ-
Manisa Akhisar’da, sokak köpeklerinin havlamasından şikayetçi olan bir şahıs, tehditler savurarak çektiği görüntüleri sosyal medyada paylaştı. İ.H isimli şahıs sokakta havlayan köpeklerin ailesiyle bisikleti ile yoldan geçerken kendilerine havladığı belirterek “Bu pislikleri öldürmemem için bana bir tane sebep söyleyin, çokta zor değil öldürmek, önlerine atarım zehirli et, defolup geberin giderler” açıklaması ile hayvanlara şiddetin ve tehdidin boyutunu gözler önüne serdi.

ÖLDÜRMEKLE TEHDİT ETTİ


Çektiği videoda köpekleri ‘Pislik’ olarak tanımlayan İ.H., “Bişey yapmadım bisikletle geçerken bu köpek bana havlıyor, bunu öldürmemem için bana bir tane sebep söyleyin, burdan geçiyorum sadece hiçbir şeyde yapmıyorum, bu köpekler bana havlıyor. Az önce eşim ve kızım da vardı orada, Biri bana bu köpeği öldürmemem için bir tane sebep söylesin. Bu nasıl bir köylülüktür, bu nasıl bir aymazlıktır, ben niye bu köpeklerin tehdidi altında kalmak zorundayım, biri bana söylesin ben bu pislikleri neden öldürmüyorum” diyerek köpekleri  öldürmekle tehdit etti. Aynı görüntülerde bisikletli bir şahısın ise köpeklere taş attığı görüldü.

BELEDİYE EKİPLERİNE KÖPEKLERİ TOPLATTI


Köpekleri öldürmekle tehdit eden şahıs, daha sonra belediye ekiplerini çağırarak köpeklerin toplatılmasını sağladı ve o görüntüleri de çekerek sosyal medya hesabından paylaştı. Videodaki görüntülerde belediye ekiplerinden olan bir şahsın sözleri de tepki topladı. Uyuşturucu oklarla köpekleri vuran belediye çalışanının, “bu tamam, bunun işi bitti” sözleriyle köpeklerin işlerini bitirdiklerini videoda beyan etti. Bu sözler belediyeyi de hedef haline getirdi.

BELEDİYE AÇIKLAMA YAPTI

Köpekleri öldürmekle tehditler savuran İ.H. isimli şahısa ve belediye çalışanının sözlerine tepkiler çığ gibi artınca, Akhisar Belediyesi de çok geçmeden konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Belediyeden yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;

“Dün gece sosyal medyada sokak hayvanları ile ilgili yayınlanan videonun ardından kamuoyunu doğru bilgilendirme gereği duyulmuştur. Öncelikle sokak hayvaninin şu anda hayatta ve sağlığının çok iyi olduğunun halkımız tarafından bilinmesini isteriz. Yapılan resmi şikâyet üzerine belediye çalışanlarımız, küpesiz ve kısırlaştırılmamış olduğu tespit edilen sokak hayvanı için kanunların belirlediği prosedürü uygulamış ve Manisa Büyükşehir Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi'ne teslim etmiştir. Yasa gereği yapılan sağlık kontrollerinin ardından alındığı yere yeniden bırakılacaktır. Akhisar Belediyesi olarak görevimiz, sokaktaki canlarımızı gelebilecek her türlü tehditten koruyarak, oluşabilecek kötü sonuçları engellemektir. Belediye çalışanlarımız bu olayda da çok geç olmadan müdahalede bulunarak, bir canlının zarar görme ihtimalinin önüne geçmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
 
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 18:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
şevket
şevket - 8 ay Önce

hangisi hayvan acaba.

Yaşar Artar
Yaşar Artar - 8 ay Önce

Sana ders vermemek için bir tane sebep söyle geri zekalı!
Bir parça.ekmek verme insanlığını göstermeyen insan görünümlü yaratıklara insanlık dersi verecek değiliz! Niye bize havlamıyor mesela? Bunu sordun mu hiç kendine !

Aysun Ulger
Aysun Ulger - 8 ay Önce

Akhisar belediye çalışanı videoda 3 köpek olduğunu soylemistir .. o köpekler nerede ? Akhisar belediyesi suc işlemistir.. veteriner olmadan köpek bayıltıp alamaz..!!Akhisar belediyesi hakkında da suç duyurusunda bulunduk..
Bu işin pesini bırakmayacağız..
İstemi denen caninin Belediye ile çalıştığını duyduk.??!!

Metin akcay
Metin akcay - 8 ay Önce

Bu hayvanseverler evinde köpek baksın yoldan gecencoculara saldırıyor ve aynı zamandakazaya sebep oldu bizzat kendim şahit oldumcocuk köpekten kaçarken arabanın altında kalıyordu hayvan savunanlar köpeği evine alsın baksin

Akhisar
Akhisar - 8 ay Önce

Barınak yaptık gurur duy eserinle Diyen Büyük şehir Manisa ya soralım

Ravza
Ravza - 8 ay Önce

Acaba o durum ona yapılsa kendisi ne hissederdi yani bu videoyu çekip sosyal medyada paylaşmış birde adam haber olmuş yani ya gerçekten utanması gerekiyor hayvanlar sadece sevgi istiyorlar buda fazla birşey değil yani ya gerçekten yazık şu hayvanlara

SIRADAKİ HABER