ASIL OLAN VE GENÇLER


Yavuz ELBiRLER

Yavuz ELBiRLER

05 Aralık 2018, 12:58

Asıl olan Türk Milliyetçiliği Ülküsüne sahip olanların iktidarıdır. Nefs ve makamların iktidarı değildir. Hedefin Türkiye, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin tam bağımsızlığı, devletin iyi yönetilmesidir. Muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmaktır.
İl başkanlığı, İlce Başkanlığı yöneticiliği, belediye meclis üyeliği, belediye başkanlığı, milletvekilliği sadece devlete, vatana ve millete karşı olan görevlerini yerine getirmek için hizmet aracıdır. Göreve talip ol, Olmaz ise, darılma, gücenme, bir nefer olarak hizmet et. Nefsine değil müşterek amaca hizmet etmenin gururunu yaşa.
Geçmişe bak ve ders al. Hangi şehit ya da zindanlarda yaşamını feda eden Ülkücü makam, mevki peşinde oldu? Darağacına yürüyen Ülküdaşının asla siyasi bir beklentisi olmadı. Koltuk için, madde için can verilmez. Can, mal, inanç için feda edilmiş idi
Daha ötelere git. Üzerinde yaşadığın vatan toprakları, şühedanın gazilerin, erenlerin, işçinin, köylünün, esnafın kan ve teri ile kazanılıp, muhafaza edilerek sana bırakılmadı mı?
Binlerce yıl da oluşan Türk Milli Kültürü, senin kendini bilmen muhafaza etmen, senden sonrakilere onurla devretmeni öğretmedi mi?
Türk Milletinin, söz konusu milli değerleri, istiklal ve istikbali söz konusu olduğun da uysal koyun olmadığını biliyorsun. Yapman gereken bilmeyenlere öğretmendir.
Ne demiş idi ATATÜRK? '' Yüce Türk, Senin İçin Yükselmenin Hududu Yoktur. Çalış, Güven, Öğün!''
Manisa da, hemen her meslek dalın da, pırıl pırıl, eğitimli, kalbi daha iyi bir Manisa ve Türkiye için atan, düşünen ve enerjisini daha iyi için harcamaya hazır genç bir nesil var.
Bu gençlerin, meslek odaların da ki mücadele ve gayretlerini görüyoruz.
Önleri, ağabeyler, babalar, amcalar, dayılar ve diğer büyükleri tarafından kapatılmış, engellenen genç bir nesil.
Bu nesil, siyasi partilerin yönetimlerin de, belediye meclislerin de, belediyeler başkanlıkların da olmalılar.
Oda Başkanlıkları, Siyasi Partilerin yönetimleri, Belediyeler Meclis Üyelikleri adeta bazı isimlerin adına tescillenmiş gibi.
Değişim zamanı gelmedi mi?
Birileri, İstikbalimizin teminatı bu genç insanlara yerlerini bırakmalı, tecrübeleri ve bilgileri ile onlara destek vermeli.
Birileri yerlerin muhafaza etmek, birileri nefsani hesaplarından vazgeçebilmelidirler.
Gençler!
Gençler harekete geçin lütfen. Gelin önümüzde ki yerel seçimler için aday adayı olun. Fikirlerinizi, düşünceden fiiliyata çıkarın, kendinizi tanıtın.
ATATÜRK ve önün şahsın da bizlere Türkiye Cumhuriyeti Devletini armağan eden Şühedanın, Gazilerin, Düşün İnsanlarının, İşçinin, Köylünün, Esnafın, Memurun emanetine sahip çıkın, emaneti alın, İYIYE daha İYİYE taşıyın. Bu görevinizdir, sorumluluğunuzdur.
Selam ve Dua İle!
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.