AVUSTURYA AKLINI BAŞINA AL...


Necmettin OKUMUŞ

Necmettin OKUMUŞ

17 Haziran 2018, 12:12

Avusturya 7 camiyi kapatıp imamları sınırdışı edecekmiş.haddini bilmez 31 yaşındaki ergen başbakanları sanırım bizi tanımıyor.Yaşına veriyorum.
Şimdi 2 olay anlatayım size...
İlki şu...Merzifonlu Kara Mustafa Paşa.Sadrazam-ı Azam.17. Yüzyıl.Padişah ise Avcı Mehmet.2. Viyana Kuşatması.Tarih 14 Temmuz 1683.Viyanayı Kuşattık.Muhasara 15 Temmuz'da bitti.
Padişah  şehre girin emri verdi.Ama gündüz girin.Osmanlı zihinlerde gece baskını yapan bir ülke gibi kalmasın dedi.Merzifonlu dedi ki” Hünkarım girmeyelim bana 2 ay müsade edin, şehri ben size anahtar teslimi vereceğim”.Neden??Çünkü şimdi biz buraya girersek, bu Viyana Avrupa Tarihinin ve sanatının merkezi.Eserler tahrip olur.Ve sanatı zedeleriz.
Ayrıca şehri biz anahtar teslimi alırsak bu halk burda kalır ve Avrupa'nın göbeğinde tebaamız olurlar ve kabul edilmiş bir imparatorluk oluruz ve bir daha bize Haçlı seferi düzenlenmez.Strateji müthiş ve insancıl.Çünkü içinde fütuhat ruhu var.Uzatmayayım.2 ay sonra Portekiz Avusturya Macaristana yardıma gelir ve Osmanlı kuşatmadan çekilir geri döner.
Aslında biz 2 ay önce almıştık Viyanayı.Ama insani, manevi, tarihi, sanatsal hassasiyetlerimizden dolayı bıraktık...
Bir diğer konu ise M.Akif istihbarat çalışmaları için Almanyaya gider.Neden?O dönemde Senegal’den Halifeye savaş açan barbarlarla savaşmak üzere sömürge askerleri getirilmiş ve Halifeye karşı savaştırılmıştır.Yani bize karşı.Müslümanla müslüman savaştırılmıştır.Akif ne yapacak?Bunlardan o dönemde müttefiğimiz Almanya tarafından esir edilen Senegalli askerlere; bakın biz Halifeyiz.Sizi kandırdılar.Biz Müslümanız, yapmayın, dönün bu yanlıştan demek için.Propaganda çalışması ve gerçeği anlatmak için.
Akif bu yolculuğu esnasında Viyanada konaklar ve sokakta gezerken çanlar çalmaya başlar.Sıradışı çanlardır bunlar ve halk eğlenmeye sevinmeye başlar.Akif de düşünür ki, bu bir zafer sevinmesidir.Ve o dönemde Almanya gibi Avusturya Macaristan İmparatorluğu da bizim müttefikimiz.Eğer bir Viyanalı birşeye bir zafere seviniyorsa bu bizim de sevineceğimiz bir zaferdir diye düşünür ve bir Viyanalıyı çevirir der ki; hayırdır ne oldu nerede zafer kazanıldı diye sorar.Viyanalı der ki;İngiliz komutan Allenby Kudüse girdi.Bu ne demek.Osmanlı bir toprak kaybetti.Hem de ne toprak.Kadim toprak.Ve o ingiliz komutan Selahaddin Eyyubi'nin sandukasını da tekmelemiştir.İşte müttefikimiz olan bir gavur, bizim Kadim Kudüs toprağımızı kaybetmiş olmamıza sevinmektedir.
Meselenin özü ne?Şeytan her zaman aynı yerden nefes alır....Ogün Avusturya’nın aldığı nefes ile bugün aldığı nefes aynı yerden.Şeytandan.Düşmanlıktan...Biz Viyanayı almıştık.Biz siyasi bir hata yaptık ve sırf insani değerlerden dolayı zulüm yapmamak için işgal etmedik....
Bu mudur sizin insanlığınız...
Bu mudur sizin inançlara saygınız...
Bu mudur sizin değerleriniz...
Zalimsiniz....
3-5 zalim gavura arkanı dayarak bize ve bizim üstümüzden İslama mı çatmak istiyorsun...
Peki...
O içten içe sezdiğiniz, hissettiğiniz, sizi korkuya düşüren şeyler, düşündüğünüz gibi çıkacak.Şimdiden buna yanın..
Haa unutmadan şunu unutmamanızı tavsiye ederim.Artık Türkiye eski Türkiye değil...
Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz...
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.