banner83

BİDEN GERÇEKLERİ HAZMEDEMEDİ!

Her gün dünyada yeni gelişmelere ve krizlere uyanıyoruz. ABD önce başkanlık seçimlerinde büyük kriz yaşadı. Şimdi yaşananları örtbas etmek için sağa sola hamle yapmaya başladı. Yıllardır kursaklarında gizledikleri sözde Ermeni soykırımı hikayesini kustular. ABD başkanı tarihi gerçeklerle bağdaşmayan, mesnetsiz ifadelerle dolu bir açıklamaya imza atmıştır. Tarihi olaylarla ilgili söz hakkı siyasetçilere değil gerçek tarihçilere bırakılmalıdır.
***
ABD başkanının yaptığı açıklama baştan sona yanlışlıklar ile doludur. Biden dedikleri adam hala İstanbul’a Kostantinopolis diyor. Hıncı var İslam’a karşı. Ayasofya’nın camii olarak açılmasını hazmedememiş. Sözde Ermeni meselesini bahane ederek kusmuş tüm kinini. Bu adamın söyledikleri görmezden gelinemez. Kınamakla kalınmamalı, daha başka adımlar atılmalı. ABD’nin Türkiye’deki askeri üstleri konusu masaya yatırılmalı. Amerika tarafından Kızılderililere yapılan soykırım ile ilgili Birleşmiş Milletler’e başvuru yapılmalı. NATO toplantısında “bu nasıl müttefiklik?” diye sorgulanmalı.
 

Adam “Osmanlı devleti soykırım yaptı, Türkiye’ye söz söylemedim” diye kıvırtamaz. Osmanlı dediğin benim atam. Sen benim atama nasıl soykırım isnat edersin? Anadolu’da yaşayan Müslüman Türkler her zaman şefkat ve merhamet açısından dünyaya örnek olmuştur. Eğer Anadolu coğrafyasında bir katliamdan bahsetmek gerekirse bunu yapanlar Ermeni Çeteleri’dir. Halkımızın hafızasında Ermenilerin yaptıkları zulüm ve işkenceler hala tazeliğini korumaktadır. Arşivlerimiz bunun belgeleri ile doludur. Gelin bu belgeleri tek tek ortaya koyalım.
****
Ey Biden! Senin yaptığın zulüm ve siyah ırka karşı düşmanlığın dün değil hala bugün de devam ediyor. Polislerinin siyah ırka mensup kişileri göz göre göre boğarak öldürdüğünü cümle alem biliyor.

Ey Biden! Sen aslında Ayasofya’nın ibadete açılışını hazmedemedin. Sen Kostantinopolis’in İstanbul olmasını kabullenemedin. Sen Azerbaycan’ın Ermenistan’ı yenmesini sindiremedin.

Ey Biden! Biz Osmanlı’nın yanındayız ve onun torunlarıyız. Biz, Kostantinopolis’i fethederek İstanbul yapan Fatih’in torunlarıyız. Biz Ayasofya’yı tekrar ibadete açan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayız. Biz dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın arkasındayız. Biz dünya mazlumlarının savunucusuyuz. Biz “Dünya Beşten Büyüktür” diyen, nerede aç bi-ilaç kalan varsa oraya yardım eli uzatan bir anlayışın mimarlarıyız. Biz “söz konusu vatansa gerisi teferruattır” diyen ve gözünü budaktan esirgemeyen bir milletiz. Ülkemize bir saldırı, bir karalama, bir iftira atıldığında birlik olmasını bilen bir vatanın evlatlarıyız.
*****
Biz, dost ve müttefik görünüp, perde arkasından terör örgütleri PKK ve PYD’ye tırlar dolusu silah ve mühimmat veren ABD’nin dostluğuna artık inanmıyoruz. Biz dostluğu da düşmanlığı da açık olan insanların ülkesiyiz. İkiyüzlü davranmayız. Kapı arkasından başka önünden başka konuşmayız. Dünyaya güya demokrasi getirmek adına işlediğin zulümleri, çevirdiğin dolapları, işgal ettiğin toprakları gün gibi aşikar olduğunu biliyoruz ve görüyoruz. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Demokrasi ve insan hakları gibi kavramların arkasına sığınıp işgal ettiğin topraklarda işlediğin zulümleri tüm dünya görüyor. Japonya’ya attığınız atom bombasını, Afrika’da işlediğiniz zulümler, Vietnam’da yaptığınız vahşetler belgelerle ortada iken başka milletlere yalan ve iftiralarla dolu, mesnetsiz iddiaları dile getirmeyi bırakıp kendi geçmişinizle yüzleşmenizi, kendi karnenize bir bakmanızı öneriyoruz.
****
Soykırım iddiasının tarihi gerçekler ışığında araştırılmasına bile yanaşmayan Ermenistan ve ABD’ye söyleyecek tek sözümüz var: “Biz her zaman mazlumun ve mağdurun yanındayız. Asla zulüm etmeyiz. Ancak vatanımıza kimsenin göz dikmesine, milletimize söz söylemesine fırsat vermeyiz” Ermeni terör örgütünün ülkemize karşı ASALA’nın saldırıları hala belleğimizde. Şehitlerimizi ve gazilerimiz de asla unutmayız”

YORUM EKLE

banner95

banner94