BİR DESTANIN YILDÖNÜMÜ: 15 TEMMUZ!


Muzaffer YURTTAŞ

Muzaffer YURTTAŞ

Okunma 11 Temmuz 2017, 14:27

15 Temmuz bir destanın yıldönümüdür. Milletimiz devletini ve ordusunu iç ve dış düşmanların birlikte ortaya koydukları hain planı yok ederek ülkesine sahip çıktı. Kelimenin tam anlamıyla, Edirne’de Kars’a, Kabil’den Üsküp’e kadar cihanşümûl bir devlet olduğumuzu bir kez daha idrak ettik.

İnsanlar o gece siyasi görüşlerini bir kenara bırakarak milletine ve devletine sahip çıkmak için meydanları doldurarak darbecilere fırsat vermedi. Fırsat kollayan çakalların hepsi o gece tarumar oldu. İnlerine kaçanlar oradan da çıkartıldı.

Bu büyük destanın lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bir cep telefonundan millete istikamet tayin etti ve millet onun çağrısı ile tankların önüne yattı, silahların karşısına çıktı. Bombaların altında aydınlık meşalesini tutuşturan halkımız ay yıldızlı bayrağını alarak yollara düştü. Günlerce demokrasi ve vatan nöbeti tuttuk. Erkeği kadını, genci ve yaşlısı, milletin duyarlı her ferdi bu çağrıya uydu ve “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır”
diyerek ülkesine sahip çıktı.

15 Temmuz, Tayyip Erdoğan'ın milletin ve ümmetin gerçek bir lideri olduğunu bir kez daha ispat etti. Kendisine muhalif olanlar dahil, bütün toplumun gerçekten varlık ve bekasına dönük bir tehdide pabuç bırakmadı ve kendi can güvenliği pahasına halkla birlikte direnişe önderlik etti. Erdoğan gerçekten milli, yerli, onurlu bir toplumsal devrimin lideridir.
Bu darbe girişimi, dış güçlerin desteği ve onların içerideki maşaları tarafından yapılmıştır. Darbecilerin Meclisi bombalaması, Cumhurbaşkanına suikast girişimi, sivil halka acımasızca ateş açması, adeta bir dış gücün işgal girişimi gibidir. Yani iktidarı almak isteyen klasik bir darbeci cunta ile değil, aynı zamanda bütün Türkiye'ye ve millete düşman bir dış güçle karşı karşıya kaldık.
Bölgede güçlü bir devlet ve milli bir lider istemeyen dış güçler ve onların tetikçileri FETÖ birlikte darbeye kalkıştılar. 17-25 Aralık’ta ülkemizde Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye karşı bir oyun oynamak istediler ama başaramadılar. Gezi Eylemlerinde, 17-25 Aralık’ta alt edemedikleri lideri, askeri bir darbe ile yok etmeye kalkıştılar. Daha önceki darbelerde olduğu gibi milleti “kuzu kuzu” duracak ses çıkartmayacak, tanklara selam duracak zannettiler. Milletin asker kılıklı hainlerden korkacağını düşündüler. Ama millet bu kez korkmadı. Tankların altına yatmaya, topun karşısına geçmeye, milletine ve liderine sahip çıkmaya cesaret eden aziz milletimiz yeni bir destan yazdı.

15 Temmuz'da insanlık adına iç ve dış düşmanlara çok büyük bir darbe vurduk. Türkiye'deki en büyük güçlerini kaybettiler. Bu aşamayı kazandık ama şeytan boş durmayacaktır. Başka başka kisveler altında ülkemizin üzerine gelecektir ve gelmektedir. PKK, DHKP-C,IŞİD, FETÖ hepsi aynı tezgahın ürünüdürler. Milletimiz dostu düşmanı gördü.

Din kisvesi altında halkımızın manevi duygularını sömürmek isteyenlere, devletin içine çöreklenmeye çalışanlara, sınav sorularını çalanlara karşı milletimiz uyanmıştır. Bundan böyle daha uyanık olmalı, her türlü tehlikeye ve darbe girişimine karşı devletinin yanında yer almalıdır. Darbe girişimi sonrası ekonomik darbe vurmak istediler. Bundan sonra doğru adımlar atılmalı, bu ve benzeri yapılara asla izin verilmemeli, devletin görev alanına giren sahalar boş bırakılmamalı, istihbarat, güvenlik konusunda devleti ve milleti koruyacak her türlü önlem alınmalıdır.

Artık ne zaman bir sala okunsa, zamansız bir ezan okunsa milletimiz soluğu meydanlarda, sokaklarda ve caddelerde alacaktır. Ezan ve salalar birer işaret fişeği haline gelmiştir. “Bayrak inmesin, ezan susmasın” diye yollara düşen bu millete çok şey borçluyuz. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Gazilerimize ve milletimize sağlık diliyoruz. “Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar, benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var” diyerek her 15 Temmuz’da yollara düşecek olan milletimin tüm evlatlarına selam olsun!

 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.