BİR ŞANSIMIZ VAR, YÜZÜNÜ GÜNEŞE DÖN TÜRKİYE


Yavuz ELBiRLER

Yavuz ELBiRLER

05 Haziran 2018, 11:45

Tarih 17 Aralık 1927. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Ankara da bir toplantı da şöyle diyor. '' Efendiler, biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil, bilakis bu gibi yapılar din ve devlet düşmanı oldukları , Selçuklu ve Osmanlı'yı bu yüzden batırdığı için yasakladık, çok değil yüzyıla kalmadan eğer bu sözlerime dikkat etmezseniz göreceksiniz ki, bazı kişiler bazı cemaatlerle bir araya gelerek bizlerin din düşmanı olduğunu öne sürecek, sizlerin oyunu alarak başa geçecek, ama sıra devleti bölüşmeye geldiğinde birbirlerine düşeceklerdir. ayrıca unutmayın ki, o gün geldiğinde , her bir taraf diğerini dinsizlikle ve vatan hainliği ile suçlamaktan geri kalmayacaktır."
Günümüzden 1000 yı öncesine uzanan bir zaman diliminde, Horasan da Hoca Ahmet Yesevi Dergahından el alıp Anadoluya ve oradan da Avrupa içlerine uzanan coğrafyada gorev alan Horasan Erleri, kurdukları tekke ve zaviyeler ile bu coğrafyayı gönüllerde fethetmişlerdi.
Yüzlerle yıllık bir zaman diliminde yaptıkları hizmetler, tarihin sayfalarında ve gönüllerde dünya durdukça yer alacak, öğrenilecek ve öğretilecektir.,
Ancak, 17, asrın sonlarından itibaren istisnalar dışında, manevi alemden, Türk-İslam Kültüründen, Tasavvufun özünden kopmuş, yozlaştırılmış bir yapı giderek Devlete ve Millete zarar verir hale gelmiş idi. Sultan 2. Mahmut döneminde iyileştirme faaliyetlerinde bulunulmuş ise de köklü bir ıslahat ve öze dönüş olmamış ve nihayet Cumhuriyet döneminde devrin Din alimlerinin de açık desteği alınarak kapatılmışlardır.
Bu gün içinde bulunduğumuz ortamda tarikatların, tarikatlar içinde oluşan cemaatlerin, manayı kullanarak, Dinimizi siyasete ve ticarete alet ederek ve güçlendikçe, pastadan daha fazla pay almak arzusu ile aralarındaki kavgayı ve ülkeye, millete verdikleri zararı açıkça görüyor ve yaşıyoruz.
Ne dersiniz, ATATÜRK'ü anlamak ve gösterdiği yoldan yürümek için hala bir şansımız var mı?
Ben var olduğuna inanıyor ve GÜNEŞE YÜZÜNÜ DÖN TÜRKİYE diyen sesin şansımız olduğuna inanıyorum.
O sesin sahibi Cumhurbaşkanı Adayımız Sn. Meral AKŞENER Hanımefendi 10 Haziran Saat 15.00 de Cumhuriyet Meydanın da Manisalılara seslenecek. Gelin, Dinleyin ve İnanın.
Selam ve Dua ile..!

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.