Biraz da gezegenlerin misyonundan bahsedelim mi?


Belgin KOÇAK

Belgin KOÇAK

16 Eylül 2019, 11:53

Bu hafta Satürn'ü ele alalım.
Kainattaki hiçbir şey gereksiz değil ve her cismin, her şeyin bir var olma sebebi var...
Satürn Vedik Astrolojide tüm hastalıklardan sorumludur. Peki neden Satürn bu görevi üstlenmiştir? Çünkü Vedik Astroloji de Satürn hava elementinin yöneticisidir, hava elementi ise bu evrende ki her şeyi bozucu ve yıkıcı etkiye sahiptir. Örneğin maydanoz ya da marulu aldınız ve dolaba koymadan dışarıda beklettiniz, bir süre sonra bu bitkiler hava elementine maruz kaldıkları için kurumaya ve çatlamaya başlar işte bu hava elementinin yıkıcılığıdır. Hiç et dışarda bekletilir mi? ET bir süre sonra havayla(Satürn) ve çürümeye temas ettiği için bozulmaya başlar. Gıdaların uzun süre havayla temas etmeleri çürümelerine yol açar, insanın durumu da çok farklı değildir. Hava bizim için hayati bir elementtir ama insanın birçok hastalığı da hava elementini kullanmayı bilmediği için ortaya çıkar. Hava elementini insanın kullanmayı bilmemesi ne demektir? İnsanlar doğru "nefes almayı" bilmedikleri için hastalanırlar, insanlar nefes aldıklarını zannediyor ama kaç kişi günde nefesine odaklanıp, derin derin ve doğru nefes alıyor? İnsanlar derin nefes almayı bile unutuyorlar. Hava elementini yöneten Satürn insan için hastalıktır dedik ama şimdi Satürn'ün başka bir temsiliyetine gelelim. Satürn kişinin yaşam uzunluğunu kontrol eder ve uzun yaşam temsilcisidir. Yani hava (Satürn) hem bizi hasta edebilir hem de uzun yaşam kaynağı olabilir. İşte eski bilgelerin bize bıraktığı yoga, meditasyon, nefes teknikleri gibi kadim ilimler insanların havanın (Satürn'ün) yıkıcılığıyla nasıl baş edebileceklerini insana öğreten ilimlerdir. Bir kere hastalık yapan havayı nefes egzersizleri sayesinde doğru kullandığınızda Satürn’ün diğer temsiliyeti olan uzun yaşamı elde edersiniz. Yoga, meditasyon, nefes egzersizleri evrenin yıkıcı etkilerine karşı eskilerin bize bıraktıkları doktrinlerdir. Batı dili ile yoga, meditasyon diyoruz ama birçok insan bu konuları inançsal olarak algılayabiliyor. Biz işin inanç boyutuna odaklanmıyoruz. Ruhsal sağlık, zihnimizin dinginleşmesi için, rahatlamak için, sağlık için kullandığımız nefes terapisi olarak değerlendirelim bunları. Bu gibi ilimlerde kişi kendi nefesine odaklanarak işe başlar ve doğru nefes almayı öğrenir. Doğru nefes almak, havayı doğru kullanmak sağlıklı yaşamak için çok önemli bir etkendir. Eski ilimlere önem verin ve bu ilimleri tatbik edin çünkü bilgelik eskilerde şu andaki insanların cehaletine karşın eskiler ilahi düzeni ayrıntılı şekilde tanımışlardır ve bu nedenle eskilerin gösterdiği yoldan gitmek, "yeni" insanın kendini kurtarmak için tek çaresidir...
Unutmayalım ki; gökyüzündeki her gezegenin bir enerjisi var ve bizlere yansıttığı özellikler de var. Yeryüzündeki her canlı yansıyan bu enerjilerle bütünleşir ve yansıyanı yansıtır.
Enerjiniz bol olsun...
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.