BU COĞRAFYA ÖNEMLİ BİR COĞRAFYA-2-


Necmettin OKUMUŞ

Necmettin OKUMUŞ

28 Mayıs 2018, 10:05

Geçtiğimiz hafta kaldığımız yerden devam edelim...
1912-1913 2.Balkan savaşlarındaki handikaptan yararlanarak Edirne'yi alıyoruz.Enver Paşa ordunun başında girdi ve aldı Edirne'yi.Burada bir grup Paşa dua ettiler.Bildiri de yayınladılar.Edirne'yi Bulgar alsın, Enver almasın diye...Sebep?Enver alırsa, hepsinin üstüne çıkacak bu başarısıyla, alamazsa rezil rüsva olacak, kendileri parlayacak. Ya DEVLET? Kimin umurunda..
Gel bugüne.O gitsin de nasıl giderse gitsin.Ne olursa olsun diyenler yine varlar.
Sultan Abdülaziz' iki bileğini keserek şehit edecek kadar önemli cümlesi ne idi??Ben söyleyeyim. 'Yerli ve Milli kadrolar.'Bu ülkede YERLİ VE MİLLİ Kadrolar sözünü kim söylemişse, ya öldürüldü, ya idam edildi, ya zehirlendi, ya da indirilmeye çalışıldı darbelerle.
Eğer Abdülhamit Han 33 yıl 7  ay 27 gün hüküm sürmeseydi ve ilk 5 yıl hüküm sürseydi bugün hakkında hiç iyi şeyler söylemeyeceğimiz bir insandı. O yüzden ilk yıllarla gelmeyin artık.
Kürdistan kurulacak, kurdurtmuyor.
İsrail kurulacak, kurdurtmuyor.
Ermenistan'ı kurdurtmuyor.Moratoryum ilan ediyor.İflas etmiş bir ülkeyi 33 yıl zararsız yönetiyor.Terkos Barajı'nı o kurmuştur.Okullar açmış. Dünyanın ilk çocuk hastanesini kuruyor. Hastaneler açıyor. Amerika'ya 33 yıl hiçbir ülkede elçilik kurdurmuyor, maslahatgüzar düzeyinde bırakıyor. Sonra Kızıl Sultan diyorlar. Malesef bizden de birileri ona Kızıl Sultan diyor. Daha neler neler yapıyor. O ayrı bir yazı konusu.
Abdülhamit'in tahttan indirilişini bildiren 5 kişilik grup.
Selanik Mebusu Yahudi Emanuel Carosso(Emin Karasu)
Arif Hikmet Paşa
Draç Mebusu Arnavut Esat Toptani Paşa
Senato üyesi Ermeni Aram Efendi
Mason Cevad Paşa
Hiçbiri müslüman değil.Bunların hepsi Türkçü.Hiçbiri Türk değil.
Emanuel Corosso 'yu tutuyorsun ipini çekiyorsun Fransa çıkıyor.
İshak Sukuti'yi çekiyorsun ipini, Rusya çıkıyor...
Hani dediler ya zamanında %99 ile iktidara gelseniz bile muktedir olan biziz, asıl olan biziz.
411 milletvekili başörtüsüne evet diye el kaldırdı, Anayasa Mahkemesinde 7  kişi hayır dedi.Ve gazeteler manşet attı,  411 el kaosa kalktı diye.411 yetmedi. Matematik bitti.411 küçüktür 7'den Ve biz matematikle beraber bitmiştik o gün.
Zamanın ruhu diye birşey var. Allahu Teala inşallah bu milletin yükselişini murad etti.Bunun ipuçları var görebilen gözlere. Adetullah diye birşey var.Herkes yatsa da uyusa da bu Türkiye yükselecek Allah'ın izniyle.
Zaman öyle bir tekerrür ediyor ki, düşmanların adları, yöntemleri birebir aynı.Şu da aynı;senin tekrar dirilişini sağlayan, sancağı düştüğü yerden kaldıracak olan hikayende, üzerine düşen, üzerine yüklendiğin, üzerine aldığın yük de aynı.
Mevzuu ne? Mevzuu şu: Etrafına umut mu vadediyorsun, etrafına tehdit mi oluşturuyorsun...
Etrafındakilere sürur mu veriyorsun yoksa etrafına bir tehditle mi gidiyorsun.Onları sömürüyor musun, onlarla savaşıyor musun yoksa onlarla birlikte gel beraber yükselelim ve bunlara karşı çıkalım mı diyorsun..Aynı bir zamanlar Osmanlı'nın etrafına yaptığı teklif ruhu bugün var.Türkiye artık birçok ülkenin ve bazı Avrupa ülkelerinin özendiği bir ülke. Yeni bir fırsat var.
Bu ne demek biliyor musunuz?Ey Müslümanlar, en başta Türkiye Halkı.Allah rızası için çocuklarınızı buna göre yetiştirin.Bakın bir teklif fırsatı geçti elimize.Daha önce bir teklifle gelip, Osmanlı'yı paramparça edip 64 ülkeye bölen zalim güçler ölüyorlar.Her anlamda.Fikri anlamda, medeniyet anlamında, kültürel anlamda, mali anlamda ölüyorlar.Çocuk da doğuramıyorlar, genç nüfusları yok, o anlamda da ölüyorlar.
Ve sıra size geldi Türkiye.
Allah aşkına kalk ayağa.Teklif et dünyaya.
Kardeş, medeniyet böyle olunur de.Milletler sistemini, birlikte kalkınmayı, adaleti, merhameti, insana dair tüm güzel huyları.Bunların hepsinin kodları bizde var.
Şimdi tam zamanı.
Bırakın o neden oldu ben neden olmadım.Bu coğrafya için yeniden yükselmek için kendimizden önce KADİM DEVLET'in ihyası ve inşası için kenetlenme vakti. Küskünlüğe kırgınlığa yer yok .Üst akıl ve ortak akılla birlikte hareket etmez isek tekrar başa döneriz. Zaman kodlarımıza dönme zamanı...
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hasan KARAKURT - 8 ay önce
Diline sağlık Allah razı olsun