banner83

GÜZELYURT’TA BAZ İSTASYONU KURULMAYACAK  

Mahallelerine baz istasyonu kurulmasını istemeyen Güzelyurt Mahallesi sakinleri Yunusemre Belediyesine yaptıkları başvurudan olumlu sonuç aldı. 

GÜZELYURT’TA BAZ İSTASYONU KURULMAYACAK  
banner87
Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Güzelyurt Mahallesi sakinleri, mahallelerinde kurulması planlanan baz istasyonu için imza ve dilekçe toplayarak Yunusemre Belediyesi’ne başvuruda bulundu. Dilekçelerini teslim eden mahalleliler, Belediye Meclis Salonu’nda Başkanvekili Gürkan Koyuncu, Başkan Yardımcıları Dilşat Ulaş ve Musa Dirik ile görüşerek mahallelerinde neden baz istasyonu istemediklerini aktardı. Baz istasyonunun konut alanlarına çok yakın olacağını anlatan mahalle sakinleri bunun sağlıklarını ciddi şekilde etkileyeceğinden endişe ettiklerini kaydetti.

GÜZELYURT’A BAZ İSTASYONU KURULMAYACAK


  Konudan haberdar olduklarını ifade eden Başkan Yardımcısı Dilşat Ulaş ise mahallede kurulacak baz istasyonu ihalesinin iptal edildiğini duyururken; vatandaşın sağlığını tehdit eden bir çalışma içerisine girmeyeceklerini söyledi. Konuyu hafta sonu Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’ye aktardıklarını, toplantıya kendisinin katılacağını ancak şehir dışında olduğunu söyleyen Ulaş, “Bu konuda zaten bir açıklamamız olacaktı. Encümen kararı ile iptal sürecine girdik. Pazar günü başkanımızın kararıyla bu baz istasyonu kiralama olayı iptal edildi. Sizin geleceğinizi tahmin etseydik bu konuyu daha önce size iletirdik. Fakat tabi gönül ister biz bunu bütün Manisa genelinde oturtalım ama maalesef böyle bir imkanımız yok. Yani hem iletişimden yararlanacağız bunun konforundan yararlanacağız hem baz istasyonu istemeyeceğiz. Bir taraftan sağlığımızı düşünüyoruz bir taraftan da konforumuzu düşünüyoruz. Belediye olarak halkımızın sağlığını göz önüne almak bizim temel amacımız. Başkanımız doktor olduğu için bu konuda daha hassas” diye konuştu. Başkanvekili Gürkan Koyuncu ise sorunların giderilmesi için bu toplantıların devamını getirmeyi istediklerini aktardı. 

  TOPLANTIDAN MUTLU AYRILDILAR


  Yaşadıkları sıkıntıları yetkililere ileten Güzelyurt sakinleri toplantıdan mutlu ayrılırken; Mahalle Muhtarı Aynur Tava, Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94