İZMİR’DE GÜNLERDİR DEVAM EDEN ORMAN YANGINI YÜREK YAKIYOR; KOMŞUMUZDAKİ YANGIN KORKUTUYOR!

Son dönemlerde ülke gündemini çokça meşgul eden orman yangınlarının en korkuncu günlerdir komşu ilimiz İzmir’de yaşanıyor.

İZMİR’DE GÜNLERDİR DEVAM EDEN ORMAN YANGINI YÜREK YAKIYOR; KOMŞUMUZDAKİ YANGIN KORKUTUYOR!
banner87
İzmir'in Karabağlar ilçesinde başlayan ve Seferihisar ile Menderes ilçelerine sıçrayan orman yangını, dün 3. gününde kısmen kontrol altına alınabildi. Yangından geriye kalan fotoğrafla ise yürek sızlattı.

770 FUTBOL SAHASI BÜYÜKLÜĞÜNDE ALAN YOK OLDU

18 Ağustos Pazar günü saat 13:00’da İzmir’in Karabağlar ilçesine bağlı Tırazlı mevkiinde başlayan ve Seferihisar ile Menderes ilçelerine sıçrayan orman yangını dün 3. Gününde kısmen kontrol altına alındı. Rüzgarın etkisiyle yayılan ve günlerce söndürülemeyen orman yangınında 770 futbol sahası büyüklüğünde 500 hektarlık alan yok oldu. Ekipler tarafından söndürülmeye çalışılan orman yangınına bazı vatandaşlar da destek veriyor.  

MANİSA BAROSU FİDAN BAĞIŞINDA BULUNACAK

İzmir’deki yangınların sabotaj olduğu ve yanan bölgenin imara açılacağı iddialarına karşılık İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer,  “Yanan ormanların bir metrekaresi dahi imara açılmayacak, Orman Bakanlığı onay verdiğinde fidanları biz dikeceğiz” dedi. Manisa Barosu da fidan bağışlarıyla destek olacağını açıkladı. Manisa Barosu Başkanı Av. Ali Arslan, “Biz de Manisa Barosu olarak her avukat ve stajyer avukatımız için yanan orman alanlarına dikilmek üzere birer fidan bağışı ile bu çağrıya destek veriyoruz.  Ormansız bir yurt, vatan değildir” diye konuştu.
 
MANİSALI VATANDAŞLARA UYARI

Öte yandan Spil Dağı da yangın konusunda ‘hassas bölge’ konumunda yer alması nedeniyle  vatandaşların her an yanlış bir davranışta bulunacağı düşüncesi endişe yaratıyor. Bu nedenle yetkililer, Manisalı vatandaşlardan özellikle içtikleri sigara izmaritleri ile yaktıkları piknik ateşlerini söndürme konusunda dikkatli davranmalarını istedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER