banner83

DOUBLETREE BY HİLTON MANİSA’DA

Bir müddet önce Doğan Metalurji Firması’nın sahiplerinden olan Manisa (Sancaklı İğdecik) doğumlu olan Ali Doğan ve Ziya Doğan kardeşler ile karşılaştığımda kendilerine hayırlı olsun demiştim…

***

Birçok yerde iş kollarının olmasına rağmen otel yatırımlarını Manisa’ya yapmalarını alkışlayarak karşılıyorum. Ali bey ile karşılaştığımızda soluksuz bir şekilde Erdinç bey ben Sancaklı İğdecikliyim diyince; ne kadar milliyetçi olduğunu ve Manisa ile gurur duyduğunu anlamıştım.

***

Şehrimizin turizm potansiyelini arttıracak olan ve içerisinde barındırdığı prestijli mağazalar ile İzmir’e gidişlerin önünü kesecek olan Double Tree by Hilton Otel ile ilgili aldığım bilgiler şöyleydi;

*5 yıldızlı, 19 katlı ve 210 odalı lüks bir konaklama merkezi,

*550 kişilik restoran, 450 kişilik balo salonu, 500 kişilik toplantı salonu,

*Bin 500 m² üzerine kurulu spa ve kapalı yüzme havuzu,

*Projenin ofis kısmı 13 katlı, 600 m²’lik ofisler bulunuyor,

*AVM bölümünde bin 400 m² kiralanabilir alan mevcut…

Bu önemli yatırımı şehrimize kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün ileri görüşlülüğünü tebrik ediyorum.

AK PARTİ VE SALİH HIZLI

25 Kasım 2019’da görevi devraldığından beri, AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı’nın; çalışmalarını, hamlelerini ve kararlarını sıkı takip ediyorum.
2004-2019 yılları arasında başarılı ile yürüttüğü Akhisar Belediye Başkanlığı görevinden edindiği siyasi tecrübe ile Salih Hızlı; AK Parti Genel Merkezi ile “yerel arasındaki pusulaya” iyi ayar tutturdu.

***
Zira parti tutumunu yerelde, en doğru uygulayanlardan.
AK Parti Manisa İl de durum şöyle;
Dağınık olan il ve ilçe teşkilatları Salih Hızlı’nın toplantılarıyla bir araya geldi.
 Partililerin çalışma tempoları ve disiplini arttırıldı.
 Milletvekilleri ve belediye başkanları arasında yıkılmış köprüler, yeniden inşa edildi.
Ankara’daki istişare toplantıları dönüşlerinde; parti içi eğitimler yapılarak; il-ilçe teşkilatları arasında diyaloglar pekiştirildi.
Hal böyle olunca yazımın sonucunda sizlere şunu aktarmak isterim ki;
AK Parti Manisa İl Başkanlığı, olası her türlü seçime ve çalışmaya hazır…

MHP VE MURAT ÖNER

Geçen haftaki yazımda, atanmakta geç kalınan MHP İl Başkanı ile ilgili yazmıştım. 8 Ekim’de bir internet haber sitesinden okuduğum bilgiye göre; MHP İl Başkanlığı’na Murat Öneratanmış. Bu genç politikacı hakkında biraz araştırma yaptım.
2009 – 2011 yılları arasında MHP Manisa İl yönetiminde,
 2011 – 2017 yılları arasında Manisa Ülkücü İşçiler Derneği İl Başkanlığı,
 2013 - 2020 yılları arasında, 3 dönem olmak üzere MHP İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

***
Çiçeği burnunda genç başkanın ilk mesajından ise çok etkilendim.
Şöyle diyor Murat Öner; “ Teslim aldığımız bayrağı, yere düşürmeden, kirletmeden ve lekeletmeden götürebildiğimiz yere kadar Allah’ın izniyle götüreceğiz. Bu konu da niyetimiz halistir ve inşallah akıbetimiz de hayır olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi, şahsi ikbal kaygısıyla değil, millî istikbal ve istiklal endişesiyle bir araya gelen milyonların partisidir. Bu nedenle, şahsını davamızın önüne çıkaranlarla değil, davasını öne çıkaranlarla, sonuna kadar yürüyeceğiz. Bir olacağız, diri olacağız, fitneye fırsat vermeyeceğiz.”
***
Şu anda merak edilen tek konu ise; il teşkilat listesinde kimlerin görev alacağı…
Önümüzdeki günlerde bu bilgileri edinip, sizlere de aktaracağım. Allah, siyasetle uğraşan herkesin yardımcısı olsun.

CHP VE SEMİH BALABAN

CHP Genel Merkezi her yeni gün, yeni gündemlerle yaygın medyanın mihenk taşı olsa da…  Aynı partinin Manisa İl Başkanlığı ve İl Başkanı Semih Balabansakin sakin, siyasi tecrübesinin de genel tutumuna kattığı erdemlerle, yerelde dur durak bilmeden çalışıyor.
***
Semih Balaban ve ekibi; teşkilat mensupları, gençlik ve kadın kolları ile Manisa’nın 17 ilçesinde vatandaşın nabzını tutuyor. Halkın derdini dinliyor. Sokağın nabzını raporlayarak, genel merkeze ulaştırıyor. Gerektiğinde ise yardıma ihtiyacı olan ailelere destek oluyor. Ancak Semih Balaban tüm bunları; genel merkezden hiç destek almadan, sıkı-sıcak diyaloglarla çalıştığı ekibi ve özel gayretleri ile yapıyor.
***


Semih Balaban ile gayretli ekibinin, merkezde ve ilçelerde;
 Düzenli olarak esnaf ziyaretleri yaptığını,
 Parti gözetmeksizin düğün veya cenaze merasimlerine katıldığını görüyorum.
 Semih Balaban’ın sık sık pazar yerlerinde ekibiyle birlikte dolaşarak, siyaset yapmadan üretici ve tüketicinin nabzını tuttuğunu, birinci ağızdan vatandaşın beklentilerini öğrendiğini de biliyorum.


Semih Balaban İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğile zaman zaman bir araya gelip, iki Ege şehrinin geleceğine dair istişareler yaptığını da biliyorum. Bu buluşmaların gelecekte Manisa için büyük kazanımlara vesile olacağını da düşünüyorum.

AHMET ÇAYIRLI İYİ PARTİ’DE

İyi Parti’de hareketli günler devam ediyor.
Emekli Cumhuriyet Savcısı Kazım Özsoy geçtiğimiz Temmuz’da İYİ Parti saflarına katıldı. Parti rozetini ise; İyi Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydıntaktı. İyi Parti’deki yeni gelişmeleri takip etmeye devam ediyorum.


***
Partinin saflarına Manisa’nın önemli, merkez sağ siyasetinin duayen isimlerinden biri daha katıldı.  
Ahmet Çayırlı… Hem de 400 kişilik bir ekip ile…
Amacı ise; dürüst siyaset ve merkez sağ seçmen kitlesini İYİ Parti çatısı altında birleştirmek.
***
Manisa’da merkez sağ siyasetinin en etkili ve “ağabeyi” olan, en çokta üreticinin, çiftçinin sesi olması ile tanınan Ahmet Çayırlı’ya parti rozetini, Genel Başkan Meral Akşenertaktı.
***
Peki Manisa’nın kıymetli siyasetçilerinden olan Ahmet Çayırlı kim?
Manisa’nın en köklü Mahallelerinden olan Alaybey doğumlu,
Asıl mesleği; muhasebeci,
1973 yılında Adalet Partisi Gençlik Kolları Başkanlığını,
DYP’nin Manisa Kurucu İlçe Yönetim Kurulu Başkanlığını,
Bağcılar Birliği Başkanlığını,
Tariş Üzüm Birliği As Başkanlığını
1994-1997 yılları arasında Tarım Kredi Kooperatifi Yönetim Kurulu eski Genel Başkanlığını,
Türkiye Ziraat Odaları Birliği Kurulu Üyeliği,
2004-2008 DYP DYP İl Genel Meclisi Üyeliği ve İGM Grup Başkan Vekilliği yaptı.
2004 Yılında ise MHP saflarına katıldı,
MHP’den Milletvekili aday adayı oldu.


***
Ahmet Çayırlı’yı son 10 yıldır siyaset arenasında görmemiştik. Şimdi, tüm enerjisi ve deneyimi ile İYİ Parti’de siyaset yapacağını ilan etti.
Henüz kendisi ile karşılaşmadım ama,
Ahmet Çayırlı tecrübesi ve kucaklayıcılığı ile İYİ Parti’yi; hem olası seçimlere, hem de İYİ Partili yeni siyasetçileri “siyaset arenasına” hazırlayacak, İYİ Partililerin hem ağabeyi, hem öğretmeni, hem de rol modeli olacak.
Çünkü Ahmet Çayırlı bugüne kadar görev yaptığı her makamdan yüzünün akıyla çıktı ve Manisalıların sevdiği bir arkadaşımızdır.
Hayırlı olsun.

OBJEKTİFİME YAKALANANLAR

Geçtiğimiz hafta Pazar günü hava harikaydı. Yürüyüşe çıktığımda çok keyifli bir dede torun sohbetine denk geldim… Manisamızın tanınmış simalarından Şaban Örenay ve Torun Şendil güzel havanın tadını çıkarıyordu.

YORUM EKLE

banner95

banner94