banner83

Emekliler parkı otopark oluyor

Emekliler parkının bulunduğu alanın otoparka çevrilmesi projesi Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) kararına takılmıştı. Yatırım ve Finansman Programının Tespiti sonrasında KİT’ten olumlu karar geldi. Belediye Başkanı Cengiz Ergün 7 aydır bekledikleri KİT kararının geldiğini belirterek 15 gün içinde otopark inşaatına vereceklerini söyledi.

Emekliler parkı otopark oluyor
banner87

7 Aydır beklenen karar geldi

Manisa Belediyesi yaklaşık 7 ay önce Emekliler Parkı’nın otoparka çevrilmesi projesine start vermiş, hatta içinde bulunan işletmeyi de tahliye etmişti. Bu durumla birlikte İşletme sahibi ile belediye arasında hukuk mücadelesi başlamıştı. Ardından proje durdurularak akıbeti Kamu İktisadi Teşebbüsleri Yatırım ve Finansman Programının Tespitinden çıkacak karara bırakılmıştı. 

Aradan 7 ay geçti ve beklenen olumlu karar geldi. Belediye başkanı Cengiz Ergün, Kasım ayı Belediye Meclis toplantısında Emekliler parkı ile ilgili gelen kararı açıkladı. Başkan Ergün “Emekliler parkında otopark yapılması için nihai KİT kararı netleşti, önümüzdeki hafta emekliler parkı otoparkının müteahhitle sözleşme imzalanıyor, 10-15 güne kadar startını veriyoruz hayırlı olsun” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94