banner83

Ara tatil ne zaman başlayacak?

Ara tatil ne zaman başlayacak? Koronavirüs önlemleri kapsamında okulların aşamalı olarak yüz yüze eğitime geçmesinin ardından ara tatil ne zaman araştırmaları da başladı. Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yapmıştı. Bakan Selçuk'un açıklamalarının ardından MEB 2020 takvimi gündemde yerini aldı. Peki; ara tatil ne zaman başlayacak, kaç gün sürecek?

Ara tatil ne zaman başlayacak?
banner87

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ara tatil ne zaman sorusunun yanıtını verdi ve konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Öğrencilerin sorularının yanıt bulması adına Kasım ara tatili için açıklama yapan Bakan Selçuk MEB 2020 takvimine göre tatil takvimini de açıkladı. Bu bağlamda; ara tatil ne zaman başlayacak, kaç gün sürecek?

ARA TATİL NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvime göre birinci dönem ara tatili ise 16 Kasım'da başlayacak ve 20 Kasım'da sona erecek.

BAKAN SELÇUK'TAN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ara tatili için açıklamada bulundu. Selçuk ," Çocuklar beni okulda görür görmez "Hoca'm, ara tatil olacak mı?" diye soruyor. Meraklarını giderelim: Yavrum, ara tatiller hakkınızdır. Elbette olacak. 16 Kasım Pazartesi günü tüm öğrencilerimiz için bir haftalık ara tatil başlıyor. Şimdiden iyi ve sağlıklı tatiller diliyorum. 16 Kasım Pazartesi itibariyle başlayacağımız ara tatilde, öğretmenlerimiz mesleki gelişim programlarına çevirim içi ortamda katılabileceklerdir. Kendilerine şimdiden iyi ve verimli bir mesleki gelişim dönemi diliyorum." ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94