banner83

Öğrenciler Yeniden Okullarına Kavuştu

Öğrenciler Yeniden Okullarına Kavuştu
banner87

Manisa’da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Mart ayından beri okullarından uzak kalan öğrenciler yeniden okula ve arkadaşlarıyla buluşmanın mutluluğunu yaşadı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yüz yüze eğitime geçiş planlaması kapsamındaki ikinci aşamada ilkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfları ve özel gereksinimli öğrenciler okulda yüz yüze eğitime başladı. Manisa genelinde okul öncesi 22 bin 649, ilkokul 78 bin 334, özel eğitim 718, ortaokul 8. Sınıf 18 bin 824, lise hazırlık 316 ve 12. Sınıf 14 bin 485 kişi olmak üzere toplam 135 bin 326 öğrenci yüz yüze eğitimi başladı.

KAYMAKAM ÇAYKARA SINIFLARI GEZDİ

Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Manisa’nın en gözde okullarından biri olan ve 12. sınıfta 97 öğrencinin eğitim gördüğü Gediz Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Kaymakam Çaykara’ya Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gençay, Şube Müdürü Muhammed İnan Yamlı eşlik etti. Kaymakam Çaykara sınıfları gezerek, öğrencilere başarılar diledi ve koronavirüs tedbirlerine uymalarını istedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gediz Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Tonoz, 12. Sınıfta 97 öğrencinin eğitim gördüğünü belirterek, iki gruba ayırdıklarını, Pazartesi ve Salı günü birinci grubun, Perşembe ve Cuma günü ise ikinci gurubun okula geldiğini, Çarşamba günü ise okulda genel temizliğin yapıldığını açıkladı. Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gençay, Şehzadeler ilçesinde 24 bin öğrencinin bulunduğunu söyledi. –Caner KILIÇ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94