80 BİN DEKAR ARAZİ SULAMAYA AÇILDI

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından merkez Yunusemre ilçesine bağlı Asmacık Mahallesi’nde bulunan atıl durumdaki sondaj kuyusu, elektrik ve trafo yenilemesiyle yepyeni bir hale getirilerek, üreticilerin hizmetine sunuldu. Çalışmayla yaklaşık 80 dekar arazinin sulanabilir arazi haline geldiği belirtildi.

80 BİN DEKAR ARAZİ SULAMAYA AÇILDI
banner87

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, kırsal mahallelerdeki üreticilere destek vermek için çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bu kapsamda Yunusemre ilçesine bağlı Asmacık Mahallesi’nde atıl durumda bulunan sondaj kuyusu değerlendirildi, elektrik ve trafo bakımları yapılarak üreticilerin faydalanabileceği bir hale getirildi. Ayrıca tarımsal sulama tesisi için 100 tonluk bir tarımsal sulama havuzu yapılarak 2032 metre isale hattı ile üreticilerin hizmetine sunuldu.

MUHTARDAN TEŞEKKÜR

Asmacık Mahallesi’nde hizmet vermeye başlayan tesisten faydalanan üreticiler, yapılan yatırımdan çok memnun olduklarını ve kendilerine bir gelir kapısı açıldığını belirterek, yaklaşık 80 dekar daha arazinin hizmetlerine sunulan yeni tesis ile sulanabilir arazi vasfına getirildiğini ifade ettiler. Asmacık Mahallesi Muhtarı Hülya Gezer de, “Yapılmaz deneni yaptık ve bu yıl biber üretimi yapıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu bu yatırım mahallemiz için bir velinimet, bir zamanlar buralarda hiçbir şey olmaz yapılamaz diyenlerin aksine Büyükşehir sesimizi duydu ve yatırım bu zor pandemi sürecinde gerçekleştirildi” dedi.

“DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde üreticinin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, “Açılan bu yeni tesisimiz Asmacık Mahallesinde bulunan üreticilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, çiftçilerimiz üretime, biz çiftçilerimize destek olmaya devam ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94