banner83

AK PARTİ'DEN 3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin maaşlarını artıracak 3600 ek gösterge için AK Parti sözcüsü Ömer Çelik önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, "Personel sisteminde meslekler arası dengeler gözetilecek. Zamanlaması Sayın Bakan tarafından açıklanacak. Pozitif yaklaşımımız sürüyor." dedi.  

AK PARTİ'DEN 3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI
banner87
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MKYK toplantısı sonrası gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Ekim ayının başında Meclis'in açılmasıyla akıllara gelen konulardan birisi de 3600 ek gösterge oldu. Kamu çalışanları 3600 ek göstergenin Meclis gündemine gelip gelmeyeceğini heyecanla bekliyor. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ek gösterge hakkında son detayları vatandaşlarla paylaştı.

"3600 EK GÖSTERGE KONUSUNDA POZİTİF YAKLAŞIMIMIZ SÜRÜYOR"


AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı konuşmada "3600 Ek Gösterge pozitif yaklaşımdır. Bununla ilgili olarak arkadaşlarımız çalışıyorlar. Polis, hemşire, din görevlisi ve öğretmenlerimize bir düzenleme söz konusu. Ekonomik disiplin içerisinde uygun bir takvime yerleştirilmesi ve meslekler arası dengeler de gözetilerek yapılmasıdır. Bu şekilde bütünsel bir çalışma yapılıyor. Zamanlaması sayın bakan tarafından açıklanacaktır. Cumhurbaşkanımız ifade etmiştir, pozitif yaklaşım aynen sürmektedir." ifadelerini kullandı.

EK GÖSTERGE NEDİR?

Ek gösterge memurların, aylık ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde önemli unsurlardan biridir. Ek göstergelerin yüksek olması emekli aylığı ve ikramiyesinin de yüksek olması demektir. Bu nedenle memurlar bulundukları unvanların 1'inci derece kadroları için belirlenen ek gösterge rakamlarının yüksek olmasını istemektedirler. Ek göstergesi 3600 olan bir memur ile 2500 olan bir memurun alacağı zam oranı ya da maaş miktarı aynı olmayacaktır. –HABERLER.COM
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet yöruk
mehmet yöruk - 1 yıl Önce

meb. bakanıda 2018 24 kasımında söz vermişti palavracılar lütfen toplumun hafızası ile alay etmesinler

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94