AYD “Albayrak değil, milli ekonomi hedef”

AYD “Albayrak değil, milli ekonomi hedef”
banner87

Anadolu Yayıncılar Derneği uluslararası finans kapital tarafından Türk Ekonomisine ve Bakan Albayrak’a yapılan karalama kampanyasına tepki gösterdi. Darbe girişimlerine tepki koyduklarını belirten Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan : "Şimdide ekonomik darbe yapmaya çalışıyorlar. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı damat diyerek yıpratmaya çalışıyorlar. Asıl hedefleri Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve Milli Ekonomik modeldir.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üreten, yatırım yapan, ihracat yapan milli bir ekonomi modeli geliştirmesinin tepkilere neden olduğunu belirten Burhan “Bakan Albayrak IMF kapısına gitseydi. Faiz ekonomine sıcak baksaydı. Bir takım para baronlarına mavi boncuk dağıtsaydı küresel sistem onu kahraman ilan ederdi.” diye konuştu. Korona ile mücadele  döneminde ekonomide atılan adımların başarılı olduğunu belirten Burhan: "Ekonomi güçlü olmasaydı sağlık sistemi ayakta kalamazdı" sözlerine yer verdi.

Dernek merkezinden yapılan açıklamada, Bakan Albayrak’a yönelik kumpas yapıldığını ve buna "dur" demek için bir film hazırladıklarını belirtildi. Hazırlanan bu filmin yerel televizyonlarda yayınlanacağı kaydedildi. Anadolu Medyası'nın Bakan Berat Albayrak’ın yanında durmaya devam edeceği de yapılan açıklamada belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94