CHP PERŞEMBE PAZARINA İNDİ: ZAMLARA TEPKİ VAR

CHP Manisa İl Başkanlığı ve Şehzadeler ile Yunusemre ilçe başkanlıkları ortaklaşa, her geçen gün artan zamlara tepki göstermek için perşembe pazarının girişinde basın açıklaması yaptı.

CHP PERŞEMBE PAZARINA İNDİ:  ZAMLARA TEPKİ VAR
banner87

‘Covid’e Değil, Zamlara Yenildik’ pankartı eşliğinde gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av.Yalçın Arcak, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal, belediye meclis üyeleri, partililer katıldı. Zamlara olan tepkilerin dile getirildiği basın açıklamasına vatandaş yoğun ilgi gösterdi.

ÖZEL: “VATANDAŞ SÜRÜNÜYOR”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel basın açıklamasında yaptığı konuşmada, son yaşanan zamlardan sonra Türkiye’nin bu yıl karakışı yaşadığın ve halkın AK Parti iktidarı tarafından sahipsiz bırakıldığını dile getirdi. CHP’li Özel konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün Türkiye’de bir karakış yaşanıyor. Hayat son derece zor. Vatandaş devlet tarafından yalnız, kimsesiz ve sahipsiz bırakılmış durumda. Pazarı gezenler görüyor ki pazaryerindeki her şey ateş pahası. Ne getiren, ne üreten, ne satan nede almaya çalışan vatandaş memnun. Birilerinin keyfi yerinde. Ancak vatandaş, kelimenin tam anlamıyla sürünüyor.”

“BU KURTULUŞUN YOLU DEMOKRATİK SEÇİMDİR”

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban ise, “20 yıldır AKP yönettiği ülkede her şey bitti. Tarım, hayvancılık, esnaf, ekonomi, hukuk, eğitim ve halk bitti. Pazar yerleri artık yangın yeri. Artık insanlar günlük değil, öğünlük yaşıyor. Bu kader değildir. Hayat pahalılığı ve yoksulluk bu ülkenin kaderi değildir. Bunlar AKP’nin tercihidir. Recep Tayyip Erdoğan, ‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ diyor. Bizde diyoruz ki AKP sebep, hayat pahalılığı, açlık ve zulüm sonuçtur. Yaşadığımız bu durum 20 yıllık AKP iktidarının sonucudur. Bu ülkede AKP’den kurtulmadan kurtuluşumuz yok. Bu kurtuluşun yolu demokratik seçimdir. Sandık gelecek, AKP gidecek” dedi.

“GELSİNLER BİRLİKTE PAZARYERLERİNE İNELİM”

Basın açıklamasında söz alan CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av.Yalçın Arcak, zamlar sebebiyle geçinemeyen vatandaşın artık isyan noktasına geldiğini dile getirerek, “Pazarcımıza ve alışverişe gelen vatandaşımıza bir dokunup bir ah işitiyorduk. Ancak son haftalarda artık bu durumu geçmiş durumdayız. Çünkü halkımız isyanda. Topluma pembe tablo çizenler gelsinler birlikte pazar yerlerini ziyaret edelim. O zaman gerçekleri görecekler. CHP olarak biz her zaman vatandaşımızın yanındayız.” diye konuştu.

“ÇÖZÜMÜN YOLU HEMEN SEÇİM”

CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca ise, Türkiye’de yaşanan ekonomik krizin tek çözümünün erken seçim değil, hemen seçim olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “Yandaşları beslemekten vatandaşa destek olmayı unuttular. Birde çıkıp televizyonlar da vatandaşla alay eder gibi ‘Bu fiyatlar Avrupa’da 3-5 kat arttı’ diyorlar. Avrupa Birliği ülkelerinde enerji fiyatları yüzde 20 artarken, bizde yüzde 150 arttı. Faturalar katlanarak gidiyor. ‘Zam yapanların tepesine bineceğiz’ diyorlardı. Gıdaları bırakın, gelin elektrik ve doğalgaza zam yapanların tepesine binin. Tavrınız yandaşlardan yana değil vatandaştan yana olsun. Artık az kaldı. Bunu çözmenin yolu hemen seçimdir. Vatandaşta erken seçim değil, hemen seçim diyor.”

CHP’lerin konuşmasını ardından mikrofon alan vatandaşlar hayat pahalılığından yaşadıkları sıkıntıları anlatarak, iktidara olan tepkilerini dile getirdiler.-

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2022, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94