banner83

“Elektrik Faturaları Dükkan Kirasını Geçti”

CHP Manisa Heyeti, normalleşme sürecinin ardından esnafı ziyaret ederek, sahada nabız tuttu.

“Elektrik Faturaları Dükkan Kirasını Geçti”
banner87

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av. Yalçın Arcak, CHP Yunusemre İlçe Gençlik Kolları Başkanı Av.Mehmet Arslan, kadın ve gençlik kolları Yunusemre ilçesindeki Karaköy esnafını ziyaret ederek sıkıntılarını yerinde dinledi. CHP’lilerin ziyaretinde dertlerini anlatan esnafın ortak noktası artan girdi maliyetleri ve yüksek gelen elektrik faturaları oldu.
“ELEKTRİK FATURALARI DÜKKAN KİRASINI GEÇTİ”
Ziyarette işlerin durgunluğundan şikayet eden bir kasap özellikle her ay artan elektrik faturalarının en büyük sıkıntı haline geldiğini söyledi. Sıkıntılarını anlatan kasap, elektrik faturalarının artık dükkan kiralarını geçtiğini dile getirerek şöyle konuştu; “Hayatında ilk defa bu yıl böyle bir durumla karşılaştım. İşyerime gelen elektrik faturası benim işyerimin kirası geçmiş durumda. Üç aydır durum böyle. Zaten iş yapamaz hale geldik. Vatandaş et, tavuk almaktan çekiniyor. Alanlar ise gramla alışveriş yapıyor. Bu durum nereye kadar böyle gidecek.”

“İKİNCİ YAPILANDIRMANIN GELMESİ İÇİN DUA EDİYORUZ”
Pandemi döneminde çektikleri kredinin yapılandırmasını ödeyemediğini ifade eden bir restoran sahibi ise sıkıntısı şu cümlelerle dile getirdi; “Yapılandırmanın birinci taksitlendirmesini ödeyemedik. Şimdi dua ediyoruz ikinci bir yapılandırma daha gelsin ki taksitler biraz daha düşsün. Çünkü iş yok. İşyerinde siftah yapalım derken, bir bakıyoruz yaklaşık 2 bin TL’lik elektrik faturası geliyor. Güne artıyla değil eksiyle başlıyoruz. Elektrik faturalarındaki astronomik rakamlar aldı başını gitti.”
“ESNAFIN DERDİNE HER GEÇEN BİR YENİSİ EKLENİYOR”
Ziyaretlerde esnafın yoğunlukta yüksek gelen elektrik faturalarından şikayetçi olduğunun altını çizen CHP’li Balaban şöyle konuştu; “İlk defa elektrik faturalarının işyeri kiralarını geçtiğine yönelik şikayetler aldık. Esnafımızın durumu ‘vahim’ denecek noktayı geçmiş bile. Bir taraftan vatandaşın alım gücü düşerken, bir taraftan iş yapamayan esnafımız yüksek gelen elektrik, su ve doğalgaz faturaları sebebiyle başı dertte. Bunun en büyük sebebi ülke yönetimini eline yüzüne bulaştıran, her alanda yanlış politikalar uygulayan AKP iktidarının elektriği özelleştirerek, vatandaşı, esnafı, emekçiyi, emekliyi faturalarda tüccarın eline bırakması. Ancak bu sıkıntıların bitmesine az bir zaman kaldı. Millet ittifakıyla birlikte halkın iktidarını sağlayarak, toplumumuza insanca yaşayabilecekleri bir düzen getireceğiz. İktidarımızda kuracağımız Esnaf Bakanlığı ile esnafımızın tüm sorunlarına anında çözüm bulacağız. Ziyaretlerimizde şunu görüyoruz ki halkımız seçimini yapmış ve sadece sandığın önüne gelmesini bekliyor.”
“ESNAFIMIZIN SESİNİ DUYAN YOK”
Gerçekleştirdikleri ziyaretler ile hem esnafın hem de vatandaşın sıkıntılarına ortak olmaya çalıştıklarını söyleyen CHP’li Arcak şu ifadelere yer verdi; “Eğer vatandaşımız pazaryerlerinde artıkları toplayarak öğününü kurtarmaya çalışıyorsa, eğer esnafımızın elektrik, su veya doğalgaz faturasını borçla ödüyor, bu sebeple işyerini kapatmayı düşünüyorsa artık hükümetin ömrü bitmiş demektir. Biz her zaman toplumumuzun her kesiminin sıkıntılarını dinleyip, yaşadıkları sorunları her platformda dile getirmeye devam edeceğiz. Bizim yaşanan sorunlara çözüm önerilerimiz hazır. İktidara geldiğimizde bu çözüm önerilerini tek tek uygulamaya geçireceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94