banner83

Köprübaşı İstihdamı Artıracak Tekstil Fabrikasına Kavuşuyor

Köprübaşı Belediyesi, ilçenin en temel sorunu olan göç etkisini ortadan kaldırmak üzere hayata geçirecekleri Tekstil Fabrikası Projesi için ön protokol anlaşması gerçekleştirdi.

Köprübaşı İstihdamı Artıracak Tekstil Fabrikasına Kavuşuyor
banner87

Köprübaşı Belediyesi’nin himayesinde açılacak tekstil fabrikası için ön protokol anlaşması gerçekleşti. Yaklaşık 3 ay içerisinde faaliyete geçecek olan fabrikada, en az 200 kişiye iş istihdamı sağlanacak. İlçe Kaymakamı Yasin Gürkan, Belediye Başkanı Regaip Topuz, AK Parti İlçe Başkanı İsa Taşer, Meclis Üyeleri ve firma yetkilisi Volkan Karabulut'unda katıldığı programda ilçeye kazandırılacak Tekstil Fabrikası için ön protokol anlaşması imzalandı.

AMACIMIZ DIŞA GÖÇÜ ENGELLEMEK”

Anlaşmanın ardından açıklamada bulunan Köprübaşı Belediye Başkanı Regaip Topuz;"Göreve geldiğimiz günden beri ilçemizin kalkınması için bir çok projeye ve yatırıma imza attık. Bu çalışmalardan biriside bugün anlaşmasını yaptığımız tekstil fabrikası oldu. Yaklaşık 3 ay içerisinde faaliyete geçecek olan fabrika en az 200 kişiye iş istihdamı sağlayacak. Bu rakam ilçemiz için ciddi derecede önemli bir rakam. Bu şekilde istihdam sağlayacak bir çok yatırım için çaba gösteriyoruz. Bizlerin asıl amacı ilçemizi kalkındırmak ve yeni iş sahası oluşturarak dışa göçü engellemek. Çalışmalarımız bu yönde hız kesmeden devam edecek. Tekstil Fabrikası'nın güzide ilçemiz ve kıymetli hemşehrilerime hayırlı mübarek olmasını diliyorum." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94