banner83

SU FATURASINA BU ÜCRET DE EKLENECEK

Şehzadeler Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısında gündeme gelen Evsel Katı Atık Ücret Tarifesi, İYİ Parti’nin ret; AK Parti, MHP ve CHP oylarıyla kabul edildi. Şehzadeli vatandaşın, su faturasına her ay kırsalda 6,77 lira, kent merkezinde 9.97 lira evsel atık ücreti eklenecek.

SU FATURASINA BU ÜCRET DE EKLENECEK
banner87
Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında Manisa Kültür Sitesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda gündem maddeleri arasında yer alan Şehzadeler Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün Evsel Katı Atık Ücret Tarifesi ile ilgili teklifi görüşüldü. Bahis sektörünün öncü ve köklü markası 1xbet için pek çok kolay erişim adresi mevcuttur.Ara komisyona sevk edilen gündem maddesi daha sonra meclise geldi. Onaya sunulan Evsel Katı Atık Ücret Tarifesi maddesine İYİ Parti ret oyu verdi. AK Parti, MHP ve CHP onay verdi. Böylece vatandaştan her ay kırsalda 6,77 lira, kent merkezinde 9.97 lira evsel atık ücreti alınacak.
 
İYİ PARTİ TEPKİ GÖSTERDİ

Yapılan zamma tepki gösteren İYİ Parti Grup Başkan Vekili Ömer Geriter, yapılan zammın hem hakkaniyetli hem de vicdanen kabul edilebilir olmadığını söyledi. Geriter, şöyle devam etti: “Yapılan son su zammı ile su faturaları ortalama yüzde 40 zamlandı. Su faturalarında 3,54 lira hat bakım ve işletme bedeli sabit olarak alınıyor. Bunun üzerine birde 10 lira civarında evsel katı atık bedeli eklenince, 1 bardak suya 13-14 lira ücret ödemek zorunda kalacak. Bu durum hem hakkaniyetli değil hem de vicdanen kabul edilebilir değil. Bunun yanında evsel katı atık bedelinin esnafa yansıması daha ağır olacak. Bir lokanta, bir kahvehane çalışan sayısı ve metrekaresine bağlı olarak her ay 100 liraya yakın bir rakamı sabit olarak ödemek zorunda kalacak. Küçük esnafın üstünde taşıyabileceğinin çok üstünde yük varken, ekstra bir ücretin daha talep edilmesi de uygun değildir. Halihazırda MASKİ ve ilçe belediyeleri tarafından hat bakım bedeli, KDV, ÇTV atık su bedeli alınmakta ve bu durum ekonomik krizin her geçen gün derinleştiği ülkemizde vatandaşlarımızın belini bükmektedir. Bu kalemlere ek olarak vatandaşımıza ekstra yük olacak katı atık yönetim sistem ücreti alınmasını iyi parti grubu olarak uygun görmüyoruz. Yani iyi parti grubu olarak hane başına vatandaşın cebinden yıllık 120 lira daha çıkmasını doğru bulmuyoruz, bu sebeple yineliyoruz ki biz evsel katı atık bedeline hayır diyoruz” diye konuştu.
 
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 2 yıl Önce

Seçim öncesi indirim vaadi seçim sonrası bindirim hayırlı olsun

Dilek
Dilek - 2 yıl Önce

Ekleye ekleye doyamazdınız biz aç kaldık 191 tl fatura nedir ya evde yokuz ama belediyeyi zengin ediyoruz

mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

işyeri su bedeli 14 tl, katı atık toplama bedeli 32 tl, şehzadeler belediyesini kutluyoruz

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Şu anda 15 TL su kullandım fakat 65 TL su faturası geldi. Geçen ay 24 TL su kullandım 80 TL fatura geldi! Maski Yunusemre belediyesi ile anlaşmış ve cebimizdeki bütün paraya göz dikmiş!

cem
cem - 2 yıl Önce

yazıkbe.

Hüseyin
Hüseyin - 2 yıl Önce

Çtv tamam anladık ama katı atık toplama bedeli ayrı alınıyor bertaraf bedeli ayrı alınıyor bu nedir böyle bir de Hüseyin'i zengin etme hanesi açın da biz de yolumuzu bulalım

ALPARSLAN BÜYÜK
ALPARSLAN BÜYÜK - 1 yıl Önce

YA KARDEŞİM AKILLI SAAT DEDİNİZ 150 LİRA 320 LİRA BORÇ GÖSTERİYORSUNUZ BU NASIL MANTIK YETMEDİ KATI ATIK BEDELİ 37 + 3.54 HER AY SEVE SEVE DİYORSUNUZ NASIL MANTIK NASIL BELEDİYECİLİK BİRKEZ DAHA SEÇİLME ŞANSINOZ OLMAYACAK

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94