'VOLKSWAGEN YATIRIM KARARINI ERTELEDİ' İDDİASI

Suriye'nin kuzeyindeki 'Barış Pınarı Harekatı' gerekçesiyle silah satışını durduran Almanya'dan bir hamle daha geldi. Alman otomotiv devi Volkswagen'in Türkiye'de planladığı fabrika yatırımı ertelediği iddia ediliyor.

'VOLKSWAGEN YATIRIM KARARINI ERTELEDİ' İDDİASI
banner46
Almanya'nın önde gelen ekonomi gazetelerinden Handelsblatt, otomotiv devi Volkswagen'ın (VW) yeni fabrikasını Türkiye'de kurma kararını Suriye'de devam ettirilen askeri operasyon nedeniyle ertelediğini duyurdu.

Gazetenin, şirketin yönetim kurulu ve teftiş kurulundan kaynaklara dayandırdığı haberde, daha düşük maliyet, daha fazla ciro imkanı gibi nedenlerden dolayı iki kurulda da Türkiye seçeneğinin öne çıktığı, ancak Suriye'nin kuzeydoğusunda başlatılan askeri harekatın durumu tamamen değiştirdiği ve "Bu koşullar altında Türkiye için oylama yapılamayacağı” görüşünün ağır bastığı kaydedildi.

VOLKSWAGEN ENDİŞELİYMİŞ!

Gazete, yeni fabrika için bir milyar Euro’ya aşkın yatırım planlayan şirketin, koşulların kestirilememesinden ve imaj kaybından çekindiği değerlendirmesinde bulundu. Şirket sözcüsü, Handelsblatt'a yaptığı açıklamada, yeni fabrikanın yeri ile ilgili kararın nihai aşamada olduğunu belirterek "durumu endişeyle izlediklerini” kaydetti.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER