banner83

ERDİNÇ YUMRUKAYA VE ‘E’

Yıl, 1980, Havuzlu çarşı da küçük bir dükkân ve orada Erdinç Yumrukaya. İlk tanışmamız orada oldu.
Sıcak, güler yüzlü, konuşkan bir esnaf. O sıralar Trafik Şube Müdürüyüm. Meslek ve görev icabı mesafeliyiz insanlara. Yanılmıyorsam o aralar Emniyet Müdürlüğü sırasında bir de büro mobilyaları satan mağazası var. Sonra Manisa Spor Başkanlığı, İl Emniyet Müdürümüz Merhum Necdet Menzir ile sıkı dostlar.
Sonra Sinop iline ve oradan Emniyet Genel Müdürlüğü ne ve oradan da Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ne atandım.  Nihayetin de 1993 yılı Nisan ayın da Manisa ya İl Emniyet Müdürü olarak geldim.
Manisa'dan ayrılıp tekrar gelinceye kadar geçen süre de Erdinç, beni sürekli arayan ender dostlardan biri oldu.
O, artık, Anavatan İl Başkanı idi. İş hacmi genişlemişti (E) rumuzu marka idi. Beyaz eşya, mobilya, tüp gaz vs. ve gazete ile TV.
Emniyet Müdürlüğü dönemim de iktidar da bir siyasi partinin İl Başkanı, bunca yıllık tanışlığa rağmen hiçbir yasa dışı ve hatta normal bir talebi olmadı. Dedim ki, kendi kendime, Necdet Ağabey boşuna yanında tutmamış bu adamı.
Bir gün Manisa da hizmet süremiz doldu, Diyarbakır ve sonrası İzmir Teftiş Kurulu ve nihayet emeklilik. Erdinç bu sürelerde de yanımız da oldu. Hala da yanımız da sevecen ve saygılı.
Bilirim ki sadece iyi gün değil kara gün de de dosttur.
Manisa da farklı ve başarılı bir yüzdür.
Dile kolay 46 yıldır ilklere imza atan, personelini koruyan, kollayan, hakkını veren başarılı örnek bir iş adamıdır ve de insandır. Kıymeti biline… Nice 46 yıllara.

YORUM EKLE

banner95

banner94