banner83

GAZETECİLER GÜNÜ VE 6428. SAYIMIZ

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla pazartesi günü Sayın Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’in organize ettiği kahvaltıya gazete imtiyaz sahibi olarak değil, cemiyetimizin üyesi olarak katıldım.

Kahvaltı esnasında karşımdaki basın mensubu arkadaşlarıma bakınca 1 Ağustos 2000 yılında ilk sayımızı çıkarırken yaşadığım heyecan aklıma geldi. Aynı kahvaltıda buluştuğumuz arkadaşlarımızın içinde ilk sayımızı çıkarırken yanımızda olanlar vardı…

***

Bugün 6428.sayımızı yayıma aldık.

1. sayımıza dönemin Maliye Bakanı Sümer Oral’ın açıklamaları ile başlamıştık.

“Manisalılar benim Manisalı olduğumu sakın unutmasın” manşeti ile…

Bu manşeti atarak yayım hayatına başlattığımız Manisa’da Denge Gazetesi’nin var olduğu günden beri, kendimi bir gazete sahibi olarak değil çalışanı olarak hissettim. Manisa’da Denge Gazetesi okunsun diye her gün ama her gün özel bir çaba sarf ettik vatandaşımız için; hem haberlerimiz hem köşe yazılarımız ile… Denge Gazetemizin yanında Milliyet Gazetesi’nde de yaklaşık 5 yıl her hafta çok önemli konuları köşe yazımda kaleme aldım. Geride bıraktığımız 22 yılın sonunda Sayın Valimizin gazeteciliğe yönelik konuşmalarından ben de kendime pay çıkarttım, diyebilirim.

***

İlk başta söylediğim gibi, ilk sayımızı çıkarırken yanımızda olan arkadaşlarımızla birlikte, 27 yılı geride bıraktığımız ETV’de ve 22 yılı geride bıraktığımız Denge Gazetesi’nde çalışan, yetişen birçok arkadaşımızı görmek beni çok mutlu etti. Basın sektöründe iyi bir okul olduğumuzu düşünüyorum ve çok başarılı mezunlar verdik. Hepsinin güzel yerlere gelmesi beni çok mutlu ediyor.

***

Düzenlenen kahvaltı için başta Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve ekibine teşekkür ediyorum. Ayrıca Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan’a da mesleğin sorunları, zorlukları ve çözümleri hakkında yaptığı konuşmasından dolayı da teşekkür ediyorum.

Son sözüm: 1 Ağustos 2000 tarihinden bir not daha; “DENGE’ye bakmaktan çok, DENGE’yi okuyun lütfen. Zaten gazete okunmak için vardır…”

Kadim dostum Ertuğrul Aytaç ve Cihat Taysi kardeşim ile bir araya geldiğimiz kahvaltıdan enerji dolu bir fotoğraf

KALDIRIM İŞGALİNDE DİKKAT EDİLMEYEN

“SARI ŞERİTLER”

Geçtiğimiz günlerde Manisa Büyükşehir Belediyesi zabıtalarının kaldırım işgaline yönelik yaptığı çalışmalar ile ilgili vatandaşımızın sohbetine denk geldim. Ulupark ve çevresinde kamuya ait alanları işgal eden; izinsiz şekilde konulan çadırlar, sandalyeler, seyyar satıcılar ne varsa hepsi kaldırıldı. Vatandaş memnun…

***

Bu çalışmadan sonra da zabıta ekipleri bölgede düzenli olarak kontrol yapıyor ve aynı durum yaşanıyorsa müdahale ediyor. Olması gereken bir çalışma ve daha uygulanması gereken çok yer var diye düşünüyorum.

****

Bu konuyu kaleme almamın aslında başka bir nedeni var; 7-14 Ocak tarihleri “Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” nı kapsıyor. Bu kaldırım işgallerinin sadece yaya trafiğini olumsuz etkilediğini düşünürsek biraz genellemiş olmaz mıyız?

Kaldırımlarımızda bulunan ve seyyar satıcılar ya da masa-sandalyeler ile üstleri kaplanan “sarı şeritler” görme engelli vatandaşlarımız için hayati önem taşıyor.

Yalnız oldukları zaman onlara kılavuz oluyor ve yön gösteriyor. Bu konuda kaldırım işgallerinin ne kadar tehlikeli sonuçlara yol açabileceğini düşünmek ve yazmak istemiyorum.

Son sözüm: Bu yazımı okuduktan sonra eğer kaldırım işgaline sebebiyet veriyorsanız, lütfen zabıta ekiplerimizin sizleri uyarmasını beklemeyin…

OBJEKTİFİME YANSIYANLAR

Emre Demirel ve dünyalar tatlısı kızı Bahar, her zaman olduğu gibi Cafe 236’da keyifli bir pazar geçirirken objektifime takıldı.

YENİ BAŞKANLAR

Yaklaşık 1 ay öncesinden başkan adaylarının belirlendiği odalarımızda seçimler yapılıyor. Bu hafta bir hayli yoğun geçti. Başkanları değişen odalarımız oldu, koltuğunu koruyan başkanlarımız oldu. Hepsine kaliteli seçim maratonlarından dolayı teşekkür ediyorum.

***

MARANGOZLAR ODASI

ZEKİ APAK- 2.DÖNEM

*************************

MEYVE, SEBZE VE UMUM PAZARCILAR ESNAF ODASI

DESTAN BULGAY- 1.DÖNEM

**************************

LOKANTACILAR ODASI

MEHMET AKGÜL- 4.DÖNEM

*******************************

ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI

SALİH KARAAĞAÇ- 2.DÖNEM

**************************

TUHAFİYECİ VE MANİFATURACILAR ODASI

MESUT DALKARA- 4.DÖNEM

Son sözüm:  Yeni başkanlarımızın ilk ziyaret edeceği kişiler, rakipleri ve yönetim kurulu olmalıdır. Ayrıca, kendi döneminizde yapacağınız çalışmalar ile sizden sonra gelecekleri de bir nebze siz belirlemiş olacaksınız. Başarılar diliyorum…

YENİ YIL BULUŞMALARI

2022’nin ilk misafirlerini ağırlamaktan mutluluk duydum. Keyifli bir sohbet eşliğinde kahvelerimizi içtik ve 2022’nin getireceği güzellikler hakkında konuştuk.

OSMAN YILDIZ VE KIZI EDA YILDIZ

Muradiye’de yükselen ve Ofis Home kalitesini tercih ederek ev satın alacaklara özel bir yaşam alanı sunan, Vural ve Burak Yıldız’ın babaları Malabadi İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldız ve biricik prensesi Eda Yıldız’a ziyaretleri için teşekkür ederim. Dostluğumuzun uzun yıllar sürmesi dileğimle…

TEB BANKASI MANİSA ŞUBESİ

2021’in son günlerinde de ETV’de keyifli bir buluşmamız olmuştu. 2022’nin ilk günlerinde de yine bir aradaydık. TEB Manisa İl Müdürü Çetin Kartal ve KOBİ Müşteri İlişkileri Yöneticisi Esen Camadan’a ziyaretleri için teşekkür ediyorum.

Son Sözüm: Herkes aya benzer. Karanlık bir tarafı vardır ve bunu hiç kimseye göstermez.

YORUM EKLE

banner95

banner94