banner83

İzmir Karaburun’un Gezilmesi Gereken Yerleri ve En İyi Otelleri

Ege Bölgesinin saklı cenneti olarak bilinen ve doğal güzelliklerinin yanı sıra yöresel yemekleri, denizi, havası ve sakinliği ile öne çıkan Karaburun, İzmir’in en önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Karaburun bölgesinin doğal güzelliklerini bozmamış olması sebebiyle en eski ve en güzel yerleşim bölgeleri arasında yer almaktadır. Toplamda 10.000 bin kişinin yaşadığı Karaburun, son dönemlerine en popüler bölgeleri arasında girmeyi başarmıştır.

İzmir Karaburun’un Gezilmesi Gereken Yerleri ve En İyi Otelleri
banner87

İzmir’e toplam uzaklığı 110 kilometre olan Karaburun, Foça ve Çeşme’ye de komşudur. Sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin son dönemlerdeki en fazla ziyaret ettiği bölgeler arasında yer almaktadır. Karaburun otelleri gerek doğal güzellikleri gerekse sunduğu hizmetler ile son dönemlerde en konforlu tesisler arasında yerini almıştır. Ancak Karaburun otelleri hakkında bilgi vermeden önce Karaburun ziyaretiniz sırasında gezip görebileceğiniz birbirinden güzel bölgeler hakkında bilgi vereceğiz. Karaburun ziyaretiniz sırasında bölgeyi daha iyi bir şekilde gezip görebilmeniz için en az 2 günlük bir konaklama yapmanız daha doğru olacaktır. Karaburun bölgesinde gezilip görülebilecek en güzel bölgeler.

  • İncirlikoy Akvaryum Plajı: Karaburun ziyaretiniz sırasında denize girebileceğiniz en iyi bölgelerden biri olan incirlikoy Akvaryum Plajı, eşsiz güzelliklere sahip bir bölgedir. Akvaryum havasının ve görselliğinin bulunduğu bu bölge Türkiye’nin en önemli ve en iyi plajları arasında yerini almıştır. Ağaçlarla çevrili bu koy sakinliğin yanı sıra tertemiz havasıyla da ön plana çıkmaktadır.

  • Mimoza Koyu: Karaburun bölgesinin en güzel koylarından biri olan mimoza Koyu, rüzgârsız bir bölge olduğu için çok sakin bir denizi vardır. Geniş bir koy olması nedeniyle de denize girmek isteyenler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Ayrıca tertemiz denizin ve koyun olması yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başlasa da koyun büyük çoğunluğu çakıl taşlarıyla kaplıdır.

  • Sarpıncık Deniz Feneri: Karaburun merkezine 20 kilometrelik mesafede bulunan deniz feneri, zorlu yolları aştıktan sonra karşınıza çıksa da bu güzel manzarayı görmeye değiyor. Eşsiz manzarayı süsleyen Sarpıncık Deniz feneri, tertemiz deniz havası ile sizi karşılamaktadır. Karaburun bölgesini ziyaret ettiğinizde görülmeye değer en güzel manzaralara sahiptir.

  • Karaburun İskelesi: Karaburun bölgesinin en fazla bilinen bölgesi ise Karaburun İskelesidir. Büyük adaya olan eşsiz manzarasıyla sizi karşılayan Karaburun iskelesi, birbirinden farklı ve rengârenk balıkçı tekneleriyle eşsiz bir manzaranın tadını size sunmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin en fazla ziyaret ettiği ve bol bol resim çekildiği temiz havayı içlerine çektiği bir bölgedir. Karaburun ziyaretiniz sırasında görmeniz gereken ilk ve en önemli yerler arasındadır.

Karaburun’da Konaklayabileceğiniz Oteller

Karaburun otelleri, konforlu odalarının yanı sıra güler yüzlü personelleri ile de hizmet vermektedir. Bunların yanı sıra gezilecek bölgelere olan yakınlığı sebebiyle de tercih edilmektedir. Ayrıca Karaburun ziyaretinizden sonra Mordoğan bölgesini ziyaret etmek isteyenler için en iyi hizmeti sunan otelleri de sizin için bir araya getirdik. Mordoğan otelleri bölgenin en konforlu hizmetini veren oteller arasındadır.

  • Mimas Marine Hotel: Karaburun merkeze 1 kilometre ve Adnan menderes havalimanına 111 kilometrelik mesafede bulunan tesis bünyesinde toplamda 44 oda bulunmaktadır. Tesis ayrıca denize sıfır bir konumda olması nedeniyle büyük bir öneme sahiptir.

  • Seal Beach Club: Karaburun merkeze 19 kilometre ve Adnan Menderes havalimanına ise 94 kilometrelik mesafede bulunan bu tesis denize sıfır konumda yer almaktadır. Tesisin toplamda 23 odası bulunmaktadır. Estetik bir mimari ile öne çıkan bu tesis yerli ve yabancı turistler tarafından en fazla ziyaret edilen tesisler arasındadır.

  • Lipsos Hotel & Restaurant: Denize sıfır konumda olması ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bu tesis konforlu odaları ve güler yüzlü personelleri ile hizmet vermektedir. Tesisin kendine özel çakıl plajı olmasının yanı sıra yeşil bir alan üzerine inşa edildiği için huzurlu ve sakin bir konaklama imkanını sunmaktadır.

  • Nergis Otel: Estetik bir mimari tasarım ve denize sıfır bir konumda olan bu tesis, Karaburun bölgesindeki en iyi tesisler arasında yer almaktadır. Güler yüzlü personellerin yanı sıra konforlu otel odaları ve yöresel lezzetlerin yanı sıra dünya mutfağının en önemli tatlarını bu tesiste tadabilirsiniz. Tesisin kendine özel Beach futbol sahası da bulunmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94