Manisa Türkmen Şelalesi doğa güzelliği ile hayran bırakıyor

MANİSA’NIN YUNTDAĞI BÖLGESİNDEKİ TÜRKMEN MAHALLESİ İLE İZMİR İL SINIRI ARASINDA YER ALAN TÜRKMEN SU UÇTU ŞELALELERİ, EŞSİZ GÖRÜNTÜSÜ İLE HAYRAN BIRAKIYOR. BİRİ 10, DİĞERİ 30 METRE YÜKSEKLİĞİNDEKİ ŞELALELER SON YILLARDA İLGİ ODAĞI OLMAYA BAŞLARKEN, DRONE İLE HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ.

Manisa Türkmen Şelalesi doğa güzelliği ile hayran bırakıyor
banner87

Manisa’nın Yuntdağı Bölgesindeki Türkmen Mahallesi ile İzmir il sınırı arasında yer alan Türkmen Şelaleleri, eşsiz görüntüsü ile hayran bırakıyor. Biri 10, diğeri 30 metre yüksekliğindeki şelaleler son yıllarda ilgi odağı olmaya başlarken, drone ile havadan görüntülendi.

Manisa şehir merkezine 42 kilometre uzaklıkta, İzmir’i Bergama ilçe sınırında bulunan Yunusemre ilçesinin Yuntdağı bölgesindeki mahallelerden biri olan Türkmen’de biri 10, diğeri 30 metre yüksekliğindeki şelaleler görenleri hayran bırakıyor. Küçük şelaleden yaklaşık 25 dakika yürüme mesafesindeki büyük şelaleye ulaşım ise sarp kayaların arasından sağlanıyor. 10 metre yüksekliğinde şelaleye ulaşımın daha rahat olması nedeniyle vatandaşlar daha çok bu bölgeyi ziyaret ederken, doğada yürüyüş sporcuları ise zorlu parkurlarda 30 metre yüksekliğinde bulunan diğer şelaleye yürümeyi tercih ediyor. Her geçen gün daha da cazibe merkezi haline gelen şelale çevresinin, korona virüs tedbirleri kapsamında getirilen sokağa çıkma ve seyahat kısıtlamaları nedeniyle daha az kirletilmesi ise dikkat çekti. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı dönemlerde şelale çevrelerinde çöplerin birikmesi nedeniyle, çevreci gruplar tarafından şelale etrafında çöp toplama etkinlikleri düzenleniyor.

Doğa severlerin ilgi odağı haline gelen şelaleler her geçen gün daha da cazibe haline geliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94