PERŞEMBE PAZARI’NDA BAYRAM YOĞUNLUĞU

Manisa’da Ramazan Bayramı ve sokağa çıkma kısıtlaması öncesi alışveriş yapmak için sabahın erken saatlerinden itibaren Perşembe pazarına akın eden vatandaşlar pazar önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Pazarda yoğun bir kalabalık göze çarparken, sosyal mesafe kuralına uyulmadığı gözlendi.

banner87

Manisa’da Perşembe günleri kurulan semt pazarında Ramazan Bayramı öncesi büyük yoğunluk yaşandı. Ramazan Bayramı’nı sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerinde geçirecek olan vatandaşlar, alışveriş yapmak için sabahın erken saatlerinden itibaren pazar önünde sıraya girerek uzun kuyruklar oluşturdu. Maskelerini takan vatandaşların tüm uyarılara rağmen alıveriş esnasında ve pazar giriş, çıkışlarında sosyal mesafe kuralına uymadıkları görüldü.

PAZARCILAR ENDİŞELİ

Perşembe Pazarı’nda yaşanan yoğunluğu Karaköy ve Alaybey Pazarı’nın kapalı olmasına bağlayan pazarcı esnafı, “Karaköy ve Alaybey Pazarı açık olsa böyle bir manzara ile karşı karşıya kalmayacaktık. Karaköy’ün, Alaybey’in Pazar müşterisi de buraya gelince burada tam anlamıyla bir izdiham yaşandı. Virüsten korunmak için pazarlar kapatıldı ama böyle daha hızlı yayılacak gibi görünüyor. Hem vatandaşın hem de kendi sağlığımızdan endişeliyiz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94