banner83

TÜRKİYE MADEN İŞÇİLERİ SENDİKASI’NDAN AK PARTİLİ ÖZKAN’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Manisa'nın Soma ilçesinde 2014'te meydana gelen ve 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasından sonra olayın meydana geldiği şirkete ait maden ocaklarında çalışan işçiler tazminatlarını almaya başladı. Türkiye Maden İşçileri Sendikası temsilcileri, 2 bin 400 işçinin hiçbir hak kaybı yaşamadan tazminatlarını aldığını belirterek bu konuda kendilerine destek olan AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan’a teşekkür ziyareti düzenledi.

TÜRKİYE MADEN İŞÇİLERİ SENDİKASI’NDAN AK PARTİLİ ÖZKAN’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ
banner87

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Mali Sekreteri Zekeriya Aydın, Ege Bölgesi 1-Nolu Şube Yönetim Kurulu ve Maden İş Sendikası diğer Şube Yöneticileri, 20 Şubat 2019 tarihinde Soma Kömür İşletmeleri AŞ. işyerinde çalışan 2.400 işçinin hiçbir hak kaybı olmadan Yeni Anadolu Madencilik işletmesine devri sağlanması konusunda kendilerine destek sağlayan AK-Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan’a teşekkür ziyareti düzenledi.

TAZMİNATLAR GEÇEN HAFTA ÖDENMEYE BAŞLADI

AK-Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan’ın makamında gerçekleşen teşekkür ziyaretinde Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi 1-Nolu Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu tarafından şu açıklamaya yer verildi; “20 Şubat 2019 Tarihinde Soma Kömür İşletmeleri AŞ. işyerinde çalışan 2.400 arkadaşımızın hiçbir hak kaybı olmadan Yeni Anadolu Madencilik’e devri sağlandı. Bilindiği üzere 13 Mayıs 2014 tarihindeki Eğnez Maden faciasından sonra çıkış alan 2831 arkadaşımızın, Eynez Bölümünde çalıştıkları sürelerin tazminatları daha önce ödendi. Bu süreçten sonra Sayın AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan ile yaptığımız görüşmeler sonucu (Geventepe,Ata bacası-Işıklar) ocağında çalışan arkadaşlarımızın tazminatlarını alabilmeleri için TBMM’de Yasal düzenleme yapılması gerekiyordu. TBMM’de yapılan bu düzenleme 28 Temmuz 2020 tarihinde Meclisimizden geçti ve yasalaştı. Burada 13 Mayıs 2014 tarihinden sonra çıkış alan, emekli olan ve halen çalışanlarımızın tazminatları geçen hafta ödenmeye başladı ve ödemeler devam etmektedir. Bizlere bu süreçte destek sağlayıp, her zaman yanımızda olan ve emeği geçen Manisa AK Parti Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Özkan’a teşekkür ederiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94