banner83

VALİ KARADENİZ UYARDI: “VATANDAŞI RAHATLATACAK DURUMDA DEĞİLİZ”

Manisa’da korona virüs tedbirleri kapsamında denetim gerçekleştiren Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, “Hastanelerimizle ilgili önemli bir sıkıntımız yok. Ancak vatandaşı rahatlatacak durumda da değiliz. 22 Temmuz tarihi nirengi noktası gibi o tarihten itibaren ilimizde ciddi bir yükseliş ivme kazandı. Şu anda yaklaşık bir 20 gün önce Kurban Bayramı sonrası almış olduğumuz kararlar neticesinde bunu biraz daha yatay seyre dönüştürdük” dedi.

VALİ KARADENİZ UYARDI: “VATANDAŞI RAHATLATACAK DURUMDA DEĞİLİZ”
banner87

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, kısıtlamaların tedbirsizliklerden dolayı getirildiğinin altını çizerek, “Her denetimi farklı bir iş kolunda yapıyoruz ki her sektörde farkındalık oluşturalım. Denetimlerimizin amacı aslında insanlarımızın covid-19 virüsüyle mücadele konusunda zaten bildikleri ama zaman zaman unuttukları konuları hatırlatmak ve bunları uygulamaya koymasını sağlamak. Sağlık Bakanımızın da son dönemlerde yaptığı açıklamalarda hepinizin bildiği gibi sayılarda bir yükseliş var. Son olarak da düğün salonlarıyla ilgili kısıtlamalar geldi. Bu kısıtlamaları getirten bizleriz. Eğer o serbestlik getirildiğinde belirlenmiş kurallara uygun olarak hareket edilseydi bugün bu kısıtlamalar tekrar gelmeyecekti. Ancak önümüzde hala zaman var. Herkes hangi iş kolunda olursa olsun kurallara uyarlarsa devlet yeni bir kısıtlama getirmek durumunda kalmaz. Çünkü her kısıtlamanın ekonomik anlamda olumsuzluk oluşturduğunun da farkındayız biz. Onun için hem ekonomik faaliyetlerimizi en üst düzeyde devam ettirmemiz hem de sağlığımızı korumamız tamamen bu kurallara uygulama konusundaki kararlılığımıza bağlı” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞI RAHATLATACAK DURUMDA DEĞİLİZ”

22 Temmuz’dan itibaren Manisa’da bir yükseliş yaşandığını ancak alınan tedbirlerle birlikte bu yükselişin yatay bir seviyeye doğru çekildiğini belirten Vali Karadeniz, “Hastanelerimizle ilgili önemli bir sıkıntımız yok. Ancak vatandaşı rahatlatacak durumda da değiliz. 22 Temmuz tarihi nirengi noktası gibi o tarihten itibaren ilimizde ciddi bir yükseliş ivme kazandı. Şu anda yaklaşık bir 20 gün önce Kurban Bayramı sonrası almış olduğumuz kararlar neticesinde bunu biraz daha yatay seyre dönüştürdük. Artış hızımız çok daha yavaş seyrediyor. Ancak bizim artış kelimesini konuşmamamız lazım. Artık bizim iniş kelimesini konuşmamız lazım” dedi.

“KEŞKE KURALLARA UYULSAYDI”

Kurallara uyulmaması nedeniyle düğünlere getirilen kısıtlamalar hakkında konuşan Vali Karadeniz, “Keşke düğünlerde o kurallara uyulmuş olsaydı da şu anda da düğün yapanlar sosyal mesafe kurallarına uyarak bu düğünlerini yapmış olacaklardı. Bundan öncekilerin o kurallara uymaması ve bunun sonucunda da düğün kaynaklı vakaların ülke genelinde çok hızlı bir şekilde artış seyretmesi bundan sonra böyle bir kısıtlaması getirdi. Biz de il olarak günlük vakaları takip edeceğiz. Dokunmamız gereken bir yer olursa o noktaya dokunacağız. Bizim için öncelik sağlık. Bizim amacımız sağlıkla beraber tedarik zincirinin de birlikte yürümesi” diye konuştu.-İHA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurten
Nurten - 1 yıl Önce

Evet sayin valim ónce saglik ama bizim sagligimizi dûsûnen yok 1301 sk góktasli mh. Sehzadeler evimin dibinde 3 tane cóp koyteyniri var bu nasil saglikla ilgilenmektir anlamdim belediyeye kacdefa soyledik alin evin penceremin dibinde evime bocekler giriyo penceremi acamiyorum kokudan diye ama kimse ilgilenmedi ve bu kanudan apartman sakinlerce soylendi imzalar toplandi ama sonuc yok pandemide bu kokudan boceklerden sineklrden bizdemi hasta olalim penceremi acamiyorum icri hic ama hic hava almiyor havayi anca disariya cikarsan aliyoruz iksijen girmiyor iceriye anlitcaniz sayin valim buna bi el atarsaniz cok mutlu oluruz

nazlı
nazlı - 1 yıl Önce

sağlik herseyden once denir ama saglikla ilgilendiginiz soylenemez dogrusu. penceremin dibinde cop kontynirlari sokakta bos arsa mevcut olup 20 m ileriye copu tasiyamiyorsaniz diyecek birseyim yok.

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94