GÖNÜL PENCERESİ

Zor bir süreçten geçtiğimiz Bugünlerde, En büyük ihtiyacımız olan bir şey daha varki o'da Sevgi, Saygı, Birlik ve Beraberlik adına insanlığımız için daha özverili ve kaynaşım içinde olmamız gerekliliğidir.

Yazı yazmak, fikir planında, düşünce ikliminde gönüllerde iz bırakmak adına sevindirici bir heyecandır. Bu heyecanı ebedileştirmek, kalplerde bir aşkın kıvılcımlarını tutuşturmak mümkün olursa bu bir fethin bayramı olabilir. Bu bayramı yaşamak için önce ihlâs ve samimiyetin doruklarında Allah sevgisi ve Peygamber muhabbetiyle dolup taşmak gerekir.

Niyetimizin temel esası, vatan ve millet; din ve devlet yolunda hizmet etmek, Allah rızasını ve Peygamber sevgisini kazanmak, her birinin kalbi bir bayrak gibi tertemiz olan vatan evlatlarının elinden tutmak olacaktır.

Her hayırlı adım bir başlangıç; her iyi niyet bir zaferin müjdesidir.
Tebliğ heyecanı ile kalplere girmenin, gönüllere ulaşmanın sevdasıyla yanıp kavrulmak, karınca misali yorulmak için bir vesile aramak güzel bir başlangıç olabilir.

Talihsiz insanların elinden tutmak, çaresizlerin derdine derman olmak için çırpınmalı, niyet ve hedefimizi bu zeminde şekillendirmeliyiz.
Karanlığa bir ışık yakmak, gülme bilmeyen abus çehrelerde tebessüm olmak, bir gönüle girmek, hepsinden daha önemlisi Allah rızasını ve Peygamber sevgisini kazanmak bizlerin temel esası olup, GÖNÜL PENCEREMİZİ ardına kadar açmak olmalıdır.

Bu nedenle kafaları ilim ve fenle dolu, kalpleri vatan ve millete hizmet aşkıyla çarpan, ahlak ve fazilet timsali imanlı, milliyetçi vatan evlatları yetiştirmek, maddede ve manada kalkınmış Büyük TÜRKİYE sevdasını bayraklaştırmaktır.

Gayemiz, Milletimizin birlik ve beraberliği, rengini şehitler kanından alan ay-Yıldızlı Türk Bayrağı'nın ebediyen vatan semalarında dalgalanması; imanımızın sembolü olan Ezan-ı Muhammediye'nin minarelerimizden ve gönüllerimizden eksik olmamasıdır.
Yaşamanın gayesi, Allah (C.C.)a kul, Hazreti Muhammed (S.A.V.) Efendimize ümmet olmaktır. Bu bağlamda kâinat kitabını okumak için fikir planında tebliğ heyecanı ile dolup taşmak bulunmaz bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirmek basiretine erenlere kucak dolusu selamlar olsun.

Bu vesile ile yeniden bir gönül seferberliği, yepyeni iklimlerde buluşma vasatını açıyor, içi dışı tertemiz bahtiyarlarla geleceğe kanatlanmak istiyoruz. Bu kanat açma, Kur'an diyarına, Peygamber yoluna doğru bir hicret olmalı, yüksek mefkûrelere gönül vermenin heyecanı olmalıdır.

Ve diyorum ki:

"Mevla'ya söz verdik kalu belâda
Bu yolda verilmiş ikrarımız var.
Üç günlük ömür için fani dünyada,
Kula kul olmama kararımız var."

Kalın sağlıcakla...

YORUM EKLE

banner95

banner94