MERKEZ OLACAK YUNUS EMRE

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli, yerel seçimlere büyükşehir olarak girecek Manisa’da mevcut merkez ilçe teşkilatının yeni kurulacak Yunus Emre İlçe Başkanlığı olarak görev alacağını, Şehzadeler İlçesi için ise yeni yapılanmaya gidileceğini söyledi. Mersinli Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için düşünülen isimlerin sadece milletvekilleri arasından konuşulmasını da eleştirerek, “Milletvekilleri de bulunmaz Hint kumaşı değil” dedi.

11 Mart 2013 Pazartesi 19:52
 Sağlık sıkıntılarından kurtulan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli sessizliğini bozarak, basın mensuplarıyla bir araya geldi. 75. Yıl Mahallesi’nde oluşturulan yeni makamında basın mensuplarına gündem hakkında değerlendirmelerde bulunan Mersinli, yerel seçim süreci hakkındaki düşüncelerini aktardı. Mersinli’ye Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Bahadır Say da eşlik etti. Mersinli, merkezin ikiye bölüneceğini ve kurulacak Yunus Emre Belediyesi’nde ilçe başkanlık görevini üstleneceğini söyledi.

Berk Mersinli kurulacak yeni ilçe başkanlıklarında kadın kolları ve gençlik kolları yapılanmasına gidileceğini ifade ederek, “Genel merkezimizin de uygun görmesi durumunda, teşkilatımız, milletvekillerimiz, il başkanımız ve yönetimlerimizin düşüncesi merkez ilçemizin Yunus Emre İlçesi olarak devam etmemiz yönündedir. Teşkilatımızın Şehzadeler İlçesi içinde çalışmaları sürmektedir. İl başkanlığımızın düşündüğü 3-4 isim var. Ancak şuan için net bir şey söylememiz doğru olmaz. Şehzadeler ilçe başkanlığı atama usulü ile belirlenecek. Genel merkezimizin bu konuyla ilgili bir tasarrufu olursa bunu kamuoyuyla hemen paylaşacağız. Tüzüğümüz gereği merkez ilçemizin kadın kolları ve gençlik kolları yok. Bu durumum bizi bazen zorluyor. İhtiyaç duyduğumuzda il kadın ve gençlik kollarından destek alıyoruz. Yeni ilçelerle birlikte kadın ve gençlik kollarının kurulacak olması daha rahat ve etkili olarak çalışmalarımızı sürdüreceğimiz muhakkaktır” dedi.

“Vekiller bulunmaz Hint kumaşı değil”

AK Partili milletvekillerinin adaylık durumunu değerlendiren Mersinli, “Ben Tayyip Bey’in Manisa için de geçerli olmak üzere Türkiye’nin pek çok tarafında milletvekillerinden belediye başkan adayı çıkaracağını zannetmiyorum. Çünkü sayınızı düşürmek istemezsiniz. Milletvekili olmuş insanlar sadece bu işi yapar, başkaları yapmaz demek değil. Milletvekillerimizin böyle bir talebi olursa genel merkez diğer adaylarla eşit seviyede değerlendirir. Şöyle bir olağanüstülük olur; çok başarılıdır, hakikaten o şehirde aman bu olursa çok güzel olur. Onu aday Tayyip Bey kendisi gösterebilir. Şu an için Manisa milletvekillerimiz milletvekili olarak seçilmişlerdir. Belediye başkan adayı olacaklar mıdır bilmiyorum ama olmaz illa onlardan çıkaralım diye bir durum yok. Dışarıdan içeriden en sağlıklı değerlendirmeyi hem büyükşehir için hem ilçemiz için yapacağız diye düşünüyorum. Hüseyin Bey de bu noktada yerel yönetimler başkanı olması tekrar yerel yönetimlerde görev almaması, bu noktada yaptığı bazı çalışmalar, acaba belediye başkanı mı olacak noktasında. Ben bunu kendisine sorduğumda hayırlısı neyse o olsun cevabını aldım. Onun dışında pek bir şey bilmiyorum. Ama milletvekilleri de bulunmaz Hint kumaşı değil yani, Milletvekili oldu da illa belediye başkanı da olur, diye diyeceğimiz bir durum yok. Manisa’da bu işi yapabilecek bir sürü hem dışarıdan hem içeriden var” dedi.

 

Okunma: 2838
Yükleniyor...