İLLA YASAKLAR MI GELSİN?

Bizim gibi Tarihinde yedi ceddine meydan okumuş ve cesur yürekli hiç bir millet tanımadığımız doğrudur.  Eyvallah!


Silahların gölgesinde tankların önünde vatan uğruna siper olan, ölümü hiçe sayıp kanının son damlasına kadar dik ve mağrur duruşlu Yiğit’in hiç bir ülkede olmadığı o'da doğrudur. Eyvallah!
Nedenine gelince; Vatanına, Devletine, Bayrağına ve Milletine her alanda sahip çıkma hassasiyetini geçmiş Tarihimizden günümüze kadar net bir şekilde göstermesindendir..
Şimdi gelelim asıl konumuza…


Konumuz; yedi aydır çok zorlu şartlar altında mücadele ettiğimiz korona virüs salgın illeti.
Birbirimize bağlılığımızla bütün devletlere karşı bu denli ün yapmış ve gerektiğinde tüm devletlere karşı Türklerin gücünü gösterip, korku salmış bir milletin evlatları olarak aynı hassasiyeti neden içimizde gösteremiyoruz?
Devletimiz tüm Bakanlıkları ile birlikte gecesini gündüz yapmasına, ve her türlü olasılıklara karşı tedbir alıp bu illetten en az zararla çıkmamız için çok büyük özveri gösterirken, kurallara uyanları tenzih ederek uymayanların neden kendi insanlarımıza karşı zarar vermek için boşvermişlik havasına girdiklerini anlamış değilim…
İLLAKİ YASAKLAR MI GELSİN?
Herkes devletten medet umarsa zararla oturan bizler oluruz. demem o ki; devletimiz tüm imkanlarını seferber etmiş durumda başta Sağlık çalışanlarımız, Polisimiz, Jandarmamız ve bu konu ile ilgili tüm birimleriyle özveri ile mücadele ederken, bu salgın illetinin ciddiyetini hâlâ benimsememiş kişilerin lay lay lom havasında umursamazlıkları bırakın çevresini, kendi Ailesine bile zarar verdiğinin farkında bile değil.


Bu arada şunu da belirteyim bu işin siyasetle, politikayla hiç bir ilgisi yok. Bu tamamen bir toplumsal sorun… Eğer birlik ve beraberlik olgusu içinde el ele verirsek başaramayacağımız hiç bir şey yok.
Yedi aylık istatistiklere baktığımızda korona virüs nedeniyle ölümlerin 10'lu rakamlarına kadar düştüğünü ve son günlerdeki tabloya göre bu rakamların çıkışa geçtiği ve 50 üzerinde seyir ettiğini görüyoruz. Bu da demektir ki ( erken rehavete ) kapılıyoruz.
Bu durumda halkımız istenilen kurallara karşı hassasiyetini göstermez, bana bir şey olmaz havasında devam ederse, devletimizin daha katı kararlarına boyun eğmemiz kaçınılmaz olur. O zamanda hiç kimse kusura bakmasın veryansın etme gibi bir lüksümüz yok…

Hadi O zaman; bizi düşünenler kadar sizlerde onları düşünün, Sağlık çalışanlarının özverilerini unutmayalım. Bir maske takmaya üşenenler, Sağlık çalışanlarının 24 saat maskeyi bırak tam teçhizat çalıştıklarını göz ardı etmeyelim. Polisimiz ona keza, Jandarmamız ona keza ve de bu mücadelede emeği olanlar ona keza...
Son olarak söyleyeceğim (Biraz daha duyarlılık)
Kendinizden başlayarak önce Ailenizi, Akrabanızı, Arkadaşınızı ve de Çevrenizi düşünerek adımlarınızı ona göre atmamız yoksa yukarıda da belirttiğim gibi katı kurallar kapımızda ( İLLAKİ YASAKLAR MI GELSİN? )
Hayatınızı, Eşinizi, Dostunuzu seviyorsanız Maskenizi takın… Kalın Sağlıcakla...

YORUM EKLE

banner95

banner94