banner83

İŞGAL DEVLETİ İSRAİL ZULME DEVAM EDİYOR!

İsrail 1947 yılından bu yana sürdürdüğü işgal ve zulmüne devam ediyor. Bayram günlerinde tüm dünyanın gözü önünde vahşet ve saldırılarına ara vermedi. Bazıları orada var olan soruna “Filistin Sorunu” diyerek yanlış bir terim kullanıyor. Orada bir sorun varsa “İsrail’in işgal sorunu” vardır. Sorun olan Filistin değil. Sorun olan oradaki İsrail’in yaptığı zulüm ve işgaldir. Sorunun adını doğru koymak gerekir. Sorun İsrail İşgal Devleti sorunudur. Sorunları oluşturan kafalarla soruna çözüm bulmak mümkün değildir. Ne yazık ki, ABD Birleşmiş milletlerde veto hakkını kullanarak yapılan saldırıların durdurulması çağrısı bile genel kurulun gündemine dahi alınamıyor.

Rahmetli Erbakan “8 milyonluk İsrail için 1.5 milyar Müslüman ebabil bekliyorsa, ebabiller gelse İsrail’i değil bizi taşlar” diyerek Müslüman ülkelerin bir araya gelememesinin en büyük sorun olduğunu ifade etmişti. Mazlumlar bir araya gelip zulme dur diyemediniz müddetçe zalim zulmüne çekinmeden devam edecektir. ABD tek başına Birleşmiş Milletler genel kurulunu kilitliyor. Veto hakkı bulunan beş devletin eline insanlığın geleceği teslim edilemez. “Dünya beşten büyüktür” sözü hayata geçirilmelidir. Avrupa’nın göbeğinde Bosna Hersek’te işlenen soykırıma sessiz kalan sözde BM’nin şimdi de Filistin’de işlenen zulme “dur” demesi mümkün görünmüyor.

Mescid-i Aksa ve Kudüs tüm dinler açısından kutsal mekanlardır. Zulme tüm insanlık birlikte engel olmalıdır. İslam ülkeleri kadar İnsanlık sorunun çözümü İçin gayret etmelidir. “Mescid-i Aksa’nın kandillerinin yağını eksik etmeyeceğiz”

YORUM EKLE

banner95

banner94