İYİ BİR TÜRKİYE İSTİYORUZ

1000 yıl önce Orta Asya Bozkırlarından 4000 yıllık devlet tecrübesiyle kopup gelerek, Malazgirt'te Sultan Alparslan ile filizlenen Selçuklu, Söğütte Osman Gazi ile Ulu bir Çınar misali kök salarak üç kıtaya hükmeden Osmanlı Türk İmparatorluğunu kurduk. Bütün dünya her şeyi ile üzerimize geldi. Yok ettik sandıkları anda, tarih ve millet şuuruna sahip Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, ''Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım. Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner aşarım.'' diyerek şahlandık. Ankara’da, kanla ve irfanla Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurarak taçlandık.

Bizi, bize bırakmadılar. Anarşi ile terör ile sahnelerimize, edebiyatımıza, kültürel değerlerimize, eğitim sistemimize milli ve manevi değerlerimizi kullanarak saldırılarını sürdürdüler.

Bugün geldiğimiz noktada; Milli ve manevi değerlerimiz, ne yazık ki, gündelik siyasi çıkarlar uğruna alabildiğine istismar edilebilmektedir.

Demokratikleşme adı altında birliğimizi bozacak adımlar atılmakta, çıkar amaçlı güç odakları, paralel yapılanmalar, tehdit, hakaret, Türk Milletini etnik ve mezhep temelinde ayrıştıran söylemler, dedikodu, şantaj, vs. ile sosyal, demokratik, laik, hukuk devleti ile mülkün temeli olan adalet tahrip edilmektedir.

Devlet kutsaldır, babadır, otoritedir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, gazi meclistir. Milletvekilleri, necip Türk Milletinin vekaletleri ile orada milli iradeyi temsil eder ve millet adına, milletin tamamının ortak çıkarları, refahı, huzuru, güveni için yasa yaparlar.

Hükümet anadır. Millete saçını süpürge edip, hukuka, örfe, milletin bütününe hizmet etmek için vardır.

Yargı, yargıçlar, mülkün temeli olan adaleti temsil ederler. Görevlerini ırk, cins, din, mezhep, sosyal sınıf farklılığı gözetmeksizin yapmakla sorumludurlar.

Devlet her bir bireydir, her bireyin ortak temsilcisidir. Yeri geldiğinde, kurumları ile ikaz eder, düzeltir.

Hükumet binasının adı hükumet konağıdır. Adalet dağıtılan yer Adalet Sarayıdır. Onlara bu isimleri millet vermiştir.

El, il, devlettir. Bel, vatan toprağı Anadolu'dur. Dil, Türkçedir. Türkçe, ses bayrağımızdır.

Biz bu sebeple, tek devlet Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Tek vatan Türkiye’dir. Tek bayrak ay yıldızlı al bayrağımızdır. Tek millet Türk milletidir diyoruz.

Biz, devletin kurumlarında görev yapanların, tarafsız, hoşgörü, saygı ve sevgi ile milletin her bireyine hitap etmelerini, adalet çizgisinden sapmamalarını istiyoruz.

Yüzyıllar önceden Türk Milletine ''Ey Türk! Titre, kendine dön'' diye seslenen Bilge Kağan'ın sözlerini tekrarlamakla çok şey mi istemiş oluruz?

Biz İYİ bir TÜRKİYE istiyoruz.

YORUM EKLE