banner83

981 DOKUMA ÜRÜNÜ ARASINDAN MANİSA BEZİ BİRİNCİ OLDU

Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi,  Manisa'nın gururu olmaya devam ediyor. Konsey Başkanı Mübeccel Kafkaslı ve AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık,  Manisa'nın adının ulusal mecrada kültürel anlamda duyulması adına önem taşıyan ve kadın emeğinin ürünü olan Manisa Bezi için iki müjdeli haberi kamuoyuna duyurdu.

981 DOKUMA ÜRÜNÜ ARASINDAN MANİSA BEZİ BİRİNCİ OLDU
banner87
Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi yılın son toplantısını Türk Kadınlar Konseyi Derneği Manisa Şube Başkanı Mübeccel Kafkaslı'nın evinde gerçekleştirdi. Türk Kadınlar Konseyi Genel Başkanı Işılay Saygın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Hanife Baran, AK Parti Şehzadeler İlçe Kadın Kolları Bakanı Tülay Şentürk ve Manisa Türk Kadınlar Konseyi Derneği Manisa üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Şube Başkanı Mübeccel Kafkaslı ve AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık Manisa'nın ulusal mecrada kültürel anlamda adının duyulması adına önem taşıyan iki müjdeli haberi kamuoyuna duyurdu. 
“981 ÜRÜNÜN YARIŞTIĞI SERGİDE MANİSA BEZİ 1. OLDU”
Yılsonu toplantısına katılan kadınlara teşekkürlerini sunan Başkan Kafkaslı, “Bizim değerli büyüğümüz, bakanımız Işılay Saygın hanımefendinin başkanlığında toplandık bugün. Bize onur veren genç vekilim Semra hanım ve arkadaşları da bizi yalnız bırakmadılar.  Sayın Vekilimle Manisa kadınlarının emeklerini çok güzel yerlere taşıyacağımız projemizi duyuracağız bugün. Vekilim bu müjdeyi vermeden önce, Türkiye genelinde Halk Eğitim Müdürlüklerinin hazırladığı dokuma ürünleriyle ilgili 981 kuruluşun katıldığı sergide tarihi Manisa Bezi olarak 1. olduğumuzu müjdelemek isterim.” dedi. 
“MANİSA BEZİ UMRE ve HAC KIYAFETLERİNDE KULLANILACAK”
Kadınlar Konseyi ile birlikte Manisa üzerine istişarelerde bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifaden eden AK Parti Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık “Kooperatifimizin ürünü olan Manisa Bezi'mizin özellikle sıcak hava koşullarında kullanımında çok sağlıklı ve konforlu olmasının katkısıyla, başka bir özel kullanım alanı olarak kullanılması sayın başkanımız ve konsey tarafından bize teklif olarak sunuldu. Özellik umre ve hac kıyafetlerinde Manisa Bezi kullanılarak ve bunun Türkiye çapında yaygınlaştırılması konusunda bir kampanya başlatmak için biz de konseyimiz, başkanımız ve bakanımızla birlikte yola çıkıyoruz. Bundan sonra da özellikle Diyanet İşlerimizle istişare de bulunacağız. Manisa Bezi'mizin sağlıklı bir şekilde umre yapan sevgili vatandaşlarımıza ve hacı adaylarımıza bir konfor sağlamasını, Manisa'mızın da bu anlamda kadınlarımızın emeğinin tanıtılmasını hedefliyoruz.  Konseyimizin Manisa Bezi'ne kattıkları emeklerinden dolayı tekrardan teşekkür ediyorum.” 
“SAYGIN'IN MİSYONUYLA DEVAM EDİYORUZ”
Türkiye'nin ilk kadın Turizm Bakanı ve ilk kadın Çevre Bakanı olan Işılay Saygın'ın kadınlara  ve kendisine rol model olduğunu ifade eden Kaplan, “Türk Kadınlar Konseyi'ne Manisa'mızın kadınları ve Türkiye coğrafyasındaki tüm kadınlar için yaptıkları çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Çalışmaların devamında üzerimize düşen görev neyse yapacağımızı belirtmek istiyorum. Sayın Bakanımız Işılay Saygın, geçmişten bugüne kadar kadınların sosyal, ekonomik ve siyasi alanda rol almaları için kendisi bir rol model olmuştur. Biz de aynı misyonu şimdi devam ettirmekteyiz.” dedi. -Özlem ŞAHİN
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94