banner83

BAHARA ESTETİK BAKIŞ-1

Dr. Çağatay Vural yazı dizisi

BAHARA ESTETİK BAKIŞ-1
banner87
İyi günler. Bugün köşemizde sizden gelen genel sorulara cevap vereceğim.
*Saç ekimi her mevsim yapılabilir mi?
Hastanın iş ve genel durumu uygun olduğu her dönemde yapılabilir. Kış ve baharda hava daha yumuşak olduğu için, yazın izin durumu daha uygun olduğu için tercih sebebi olabiliyor.
*Yaz mevsimi yaklaşırken incelmek istiyorum. Tedavi zamanlamasını nasıl yapmalıyız?
Tabiki her zaman yapılabilir. Ama mayıs döneminde bu bölgede deniz sezonununda başladığını düşünürsek Şubat- Mart- Nisan döneminde başlanırsa yazın başlangıcına hazır hale gelebilirisiniz.
*Lazer epilasyon yazın yapılabilir mi?
Cildin genel durumunu hekimi değerlendirdikten sonra uygunsa yapılabilir. Uygulana lazer tipi yaz mevsimi için çok önemlidir. Kişinin cildi bronz ise, yada yapıldıktan sonra hemen denize gitmeyi planlıyorsa yapılması uygun değildir.İşlem anında hekim mutlaka daha kontrollü uygulama yapmalıdır.
*Özellikle bahar ve yaz mevsiminde koltuk altı terlemesi çok oluyor. Tedavide ne planlamalıyız?
Lokal terlemelerde Botox tedavisi ile yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır. Terleme tedavisi için ortalama etkisinin 6-8 ay olduğu düşünülürse ilkbahar da yapılan tedavi ile bahar ve yaz çok rahat geçer.
*Bahar mevsimi ile başlayan alerjik rinit ve diğer alerjik durumlar için neler yapılabilir?
Tüm alerji vakalarında yeni bakış açıları ile çok başarılı tedaviler yapılabilmektedir. Özellikle besin duyarlılık testleri sonuçlarına göre uygulanan Akupunktur, Nöralterapi ve Biorezonas gibi tedavilerle tedavi noktasına gelinebilmektedir.
Sağlıklı ve genç bir yaşam için haftaya görüşmek üzere…
 İletişim:   gencyasam@gencyasam.com.tr
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94