banner83

PROF. DR. KOYUNCU 8 MART' A ÖZEL SEMİNER VERDİ    

Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Gebelikte Anne ve Bebek Sağlığına Doğal Yaklaşımlar Semineri  düzenledi.

PROF. DR. KOYUNCU 8 MART' A ÖZEL SEMİNER VERDİ    
banner87
Kadın Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Mümtaz Faik Koyuncu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında   “Gebelikte Anne ve Bebek Sağlığına Doğal Yaklaşımlar” konular seminer  düzenledi. Manisa Lale Kültür Merkezi'nde gerçekleşen seminere sağlık çalışanları ve Manisalı kadınları katılım gösterdi.  
 
Kadınların hayattaki önemine değinerek konuşmasına başlayan Koyuncu, gebelik dönemindeki kadınların daha sağlıklı bir süreç geçirmeleri için nelere dikkat etmesi gerektiğini bu seminerde anlattı.  Koyuncu, “Var olmamızın tek nedeni kadınlardır. Bu açıdan dünyamızı mutlaka ortaklaşa paylaşmamız gerek. Kadın olmak çok özel bir duygu. Biz erkekler hiç bir zaman annelik duygusunu yakalayamayız. Çok iyi baba olabiliriz ancak o annelik duygusunu hiçbir zaman hissedemeyiz. Kadınların değerini anlamak için bu toplantıların sadece 8 Mart'ta değil her zaman gerçekleşmesi gerekir.” dedi.
  
Seminerde gebe sürecinde annelerin nasıl beslenmesi gerektiğini anlatan Koyuncu, hamilelik sürecini sağlıklı bir şekilde geçirmenin en önemli kriteri başında beslenme olduğuna dikkat çekti.  Koyuncu, konuşması bittikten sonra katılımcıların sorularını yanıtladı. -Özlem ŞAHİN
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94