KARANLIK BİR GECENİN ÖNCESİ - SONRASI


Yavuz ELBiRLER

Yavuz ELBiRLER

17 Temmuz 2019, 14:54

Güzel bir yaz akşamı, aniden göklerde ki uçakların ve karadaki tankların sesleri ile karardı.
Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde, Türk Milletinin ve de Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kendilerine sağladığı imkanlar ile komuta kademesi içine yerleşmiş bir gurup hain.  Genel Kurmay Başkanlığı'na, Kara, Hava, Deniz, Jandarma Genel Komutanlıklarına, Ankara Emniyet Müdürlüğüne, Ankara Gölbaşı İlçesinde ki Özel Harekat Daire Başkanlığına, Türkiye Büyük Millet Meclisine saldırdılar. Sivil halkın üzerine ateş açtılar.
Sayın Cumhurbaşkanımızın tatil amaçlı kaldığı otele bir suikast timi gönderdiler.
Ankara da bulunan Milletvekilleri, PKK'nın siyasi uzantıları hariç Gazi Meclise geldiler ve orayı terk etmediler.
Sayın Cumhurbaşkanı, her türlü tehdidi ve tehlikeyi göze alarak, İstanbul'a geldiler.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Türk Polisinin vatanperver kahir ekseriyeti bu kalkışmaya destek vermediler, karşı durdular.
En önemlisi, Türk Milletinin asil evlatları, imanlarından başka silahları olmadan, tankların karşısında durdular. Üzerlerine açılan ateş onları yıldırmadı, şehadet şerbetini içtiler, gazi oldular, bir adım geriye atmadılar.
Türk-İslam Mefkûresinin özünden habersiz, mana ile aldatılmış, maddenin esiri olmuş, cismen üniformalı, fikren satılmış hainler milli iradenin topyekun karşı duruşu karşısında başarıya ulaşamadılar.
Devletin hemen hemen bütün kurumlarına hile ve desise ile yıllar boyu sızmış, adeta paralel bir devlet yapılanması oluşturmuş idi. Emperyalist ABD'nin amaçları doğrultusunda Türkiye, Türk Dünyası ve İslam aleminde hizmet etmek maskesi ile yetiştirilmiş, yerleştirilmiş ve yıllar boyu destek, himaye görmüş, FETÖ/PYD yapılanmasının çökertilmesi, etkisiz hale getirilmesi için, tedbirler süratle geliştirilmiş, adli ve idari soruşturmalara Hukuk Devleti olmanın sorumluluğu içinde başlanmış ve sürdürülmektedir.
Bu hain kalkışmanın yıldönümünde; gaflet, dalalet ve ihanet içinde olanlar düşünmeli, asil Türk milletinin her ferdi, yaşananları ve yaşananlardan ders almayı düşünmelidirler.
15 Temmuz, bütün uyarılara rağmen, yıllar süren bir aymazlığın, aldırmazlığın, öngörüsüzlüğün sonucudur.
Devletin bütün kurumları, siyasi erk ve muhalefet, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, bu sonucu değil, bu sonucu oluşturan sebepleri, samimiyetle aramalı, bulmalı, üzerinde düşünmeli ve bir daha olmaması için ortak akıl ile hareket etmelidirler.

Yenikapi mitinginde sergilenen ortak tavrın maalesef devam ettirilmediği üzerinde ayrıca düşünülmesi gereken önemli bir husustur.

Kontrollü darbe, darbenin siyasi ayaği, karşı darbe yakıştırmalari, genelkurmay başkanı, adli yargı üzerinde, söylemler, yakıştırmalar, Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyetinin düşmanlarının, taşeron terör örgütlerinin değirmenlerine su taşımaktır.

Söz konusu vatandir. Vatan namustur.
Bin küsür yıldır Türk vatanı Anadolu, Türk milletinin milli iradesi ile vatan topraği olarak muhafaza edilmiştir.
İktidar karşıtlığı, vatana ihanet derecesine indirilmemelidir.
Türk Devleti,
Türk Vatanı,
Türk Bayrağı,
Türk Dili,
Türk Milleti,
Milli İrade, ortak paydamızdır.
Gelin, öz eleştiri yapalım. Nerede neden aldandığımızı, nerede nasıl hata yaptığımızı görelim, Aldanışımızı itiraf ile özür dilemek büyüklüğünü gösterelim.
Allah Türk milletini korusun ve yüceltsin.
Selam ve Dua ile !...
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.