KİMLERİN ARINMAYA İHTİYACI VAR?

Zaman içerisinde hem yediğimiz besinlerden, hem de çevresel etkenlerden, yaşam koşullarından dolayı vücudumuzdaki toksinler artış gösterir. Bu durum vücutta oksidatif stres dediğimiz bir takım metabolik sonuçlara neden olur.

Metropol yaşantısı, stres ve kötü doğa koşulları da eklendiğinde; vücuttan atamadığımız ve sürekli maruz kaldığımız toksinler zamanla; karaciğer ve böbrekler başta olmak üzere sağğımızı olumsuz etkiler. Beraberinde de; bağışıklık sisteminin zayıflaması, hızla kilo alımı, halsizlik, cildin pörsümesi, sindirim sistemi sorunları, kronik baş ağrısı, sıkıntılı ruh hali, uyku problemleri ve uzun dönemde kanser gibi daha ciddi sağlık problemlerine neden olabilir.

Yaşam koşulları nedeniyle sürekli olarak maruz kaldığımız, vücudumuzda biriken toksinler kurtulmak için yapılan işlemlere detoks denilmektedir. Detoks demek; vücudu sağlıklı bir düzene geçirmek için gerekli alt yapıyı oluşturmak demektir. Dış güzellik kadar; içten başlayan toksinlerden arındırma programlarına ihtiyaç vardır. Bu toksinleri temizlemenin yolu da antioksidan almaktır. Ancak yılların neden olduğu toksinler 3-5 gün gibi kısa sürelerde elbette ortadan kalkmayacaktır.

Detoksu sağlıklı bir yaşam için gerekli olan ve her altı ayda bir tekrarlanması gereken bir rutin olarak kabul etmek gerekmektedir. Detoks programı süresince ve daha sonra alkali ağırlıklı bir beslenme rejimi sağlık için en uygun olan yöntemdir. Diyet için diyetisyenin önerilerine uyulmalıdır. Hacamat, bentonit kil uygulanması, ozon tedavi seansları, sağlıklı beslenme gibi yöntemler toksinlerin arındırılması için yapılabilecek doğal yöntemler olarak sayılabilir. Zaman zaman vücudumuzu genel tarama testleri, kan ölçümleri ve grafilerle kontrol ettirmeniz gerekir. Sağlık bir günde gitmez ve bir günde geri gelmez. Sürekli olarak sağğımızı korumaya çalışmalıyız.

Peki kimler detoks işlemi yapmalıdır? Sabah uyanmakta zorlananlar, kendini sürekli yorgun ve güçsüz hissedenler, bitkinlik, yetersizlik, halsizlik şikayetleri olanlar, aşırı stresli çalışanlar, sık seyahat edenler, hareketsiz bir yaşam sürdürenler, ödem, gaz, şişkinlik şikayetleri olanlar, yeterli su içmeyenler, alkol ve kafeini fazla alanlar zaman zaman detoks uygulamaları yapmalıdır. Sağlıklı bir yaşam dileği ile!

YORUM EKLE

banner95

banner94