KIRKAĞAÇ - KÖPRÜBAŞI - KULA Haberleri

KIRKAĞAÇ'TA BİR EV KÜL OLDU
26 Eylül 2017, 12:53 0
KIRKAĞAÇ'TA BİR EV KÜL OLDU
Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde meydana gelen yangında bir ev tamamen kül oldu. 
MANİSALI ESKİ BELEDİYE BAŞKANI HAYATINI KAYBETTİ
23 Eylül 2017, 11:03 0
MANİSALI ESKİ BELEDİYE BAŞKANI HAYATINI KAYBETTİ
Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde 2 dönem belediye başkanlığı ve 3 dönem de Adalet Partisi'nden Manisa Milletvekilliği yapan Mustafa Orhan Daut hayatını kaybetti.
OTOMOBİLE YANDAN ÇARPTI
21 Eylül 2017, 16:15 0
OTOMOBİLE YANDAN ÇARPTI
Manisa'nın Kula ilçesinde bir otomobile yandan çarpan motosikletin sürücüsü yaralandı. Yaralanan 18 yaşındaki genç kıza ambulans gelene kadar vatandaşlar yardım etti. 
MOTOR İLE KAMYONET ÇARPIŞTI
20 Eylül 2017, 13:49 0
MOTOR İLE KAMYONET ÇARPIŞTI
 Manisa'nın Kula ilçesinde motosikletin kamyonete yandan çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
ULUSLARARASI YER BİLİMCİLERİ JEOPARK’TA
20 Eylül 2017, 08:50 0
ULUSLARARASI YER BİLİMCİLERİ JEOPARK’TA
UNESCO Global Jeoparklar Ağı’nda bulunan Türkiye’nin ilk ve teki olma özelliğine sahip Kula Jeoparkı, bilime hizmet veriyor. Kula Jeoparkı’nda bilimsel araştırmalar yapmak üzere Kula’ya gelen Prof. Dr. Tuncer Demir, Akdeniz Üniversitesi, Prof. Dr. Darrel Maddy (İngiltere), Dr. Jeroen Scroohl (Hollanda), Yrd. Doç. Dr. Serdar Aytaç, Arş. Gör. Selçuk Aksay, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun tarafından ağırlanarak Kula’nın dünyadaki jeolojik önemi hakkında görüşüldü.
KIRKAĞAÇ AAT’NİN ÇEVRE İZNİ TAMAM
20 Eylül 2017, 08:45 0
KIRKAĞAÇ AAT’NİN ÇEVRE İZNİ TAMAM
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, bünyesinde işlettiği atıksu arıtma tesisleriyle Gediz ve Bakırçay havzalarının geleceğini garanti altına alırken, kurum bütçesine de katkı sağlıyor. MASKİ Genel Müdürlüğü’nce işletilen ve günlük 5 bin 500 metreküp atıksu arıtımı yapan Kırkağaç Atıksu Arıtma Tesisi’nin de çevre izni alındı.
KULA'DA 22. PEHLİVAN GÜREŞLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
04 Eylül 2017, 06:50 0
KULA'DA 22. PEHLİVAN GÜREŞLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 Kula’nın düşman işgalinden kurtuluşu etkinlikleri kapsamında bu yıl 22.'si düzenlenen Geleneksel Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivan Serhat Gökmen oldu. Türkiye’de isim yapmış en iyi 27 başpehlivanın katıldığı 22. Geleneksel Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivanlığı Serhat Gökmen göğüsledi. Hisarkapı mevkinde kurulan Er Meydanı'nda, 27 başpehlivan ve 127 pehlivanın katıldığı güreşleri, Kula Kaymakamı Osman Güven, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, daire müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş takip etti. 
BURAY KULALI HAYRANLARIYLA BULUŞTU
04 Eylül 2017, 06:47 0
BURAY KULALI HAYRANLARIYLA BULUŞTU
Kula'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümünde sahne alan Buray, hayranlarına unutulmaz bir akşam yaşattı. 
ŞEHİTLİOĞLU’NA  6 KM’LİK YOL
29 Ağustos 2017, 09:41 0
ŞEHİTLİOĞLU’NA 6 KM’LİK YOL
Kula Belediyesi mahallelerin ulaşım sorunlarını teker teker çözüme kavuşturuyor. Şehitlioğlu ile Güvercinlik Mahallesi’ni bir birine bağlayacak olan 6 kilometrelik tali yolun açılması için, gerekli çalışmalar başlatıldı.
KULA’YA OTEL KONFORUNDA YENİ HASTANE
28 Ağustos 2017, 10:14 0
KULA’YA OTEL KONFORUNDA YENİ HASTANE
Kula'da özlemle beklenen yeni Kula Devlet Hastanesi'nin yapım işinde sona gelindi. Sağlık Bakanlığı'nın yatırım programına aldığı ve projelendirme safhası tamamlanan yeni Kula Devlet Hastanesi'nde ihale aşamasına gelindi. Kula'dan Salihli'ye hasta sevklerini sona erdirecek yatırıma ilişkin bilgi veren AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, yeni hastanenin 16 bin metre kare kapalı alanıyla mevcut hastanenin 3 katından büyük olacağını söyledi.