banner83

DEREDEN GEÇEN ÖĞRENCİLER DÜŞME TEHLİKESİ İLE KARŞI KARŞIYA!

Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin Köprübaşı ilçesinde bulunan Meslek Yüksek Okulu’nun öğrencileri, okullarına ulaşabilmek için zor bir sınavdan geçiyor. Öğrencilerin deyimiyle; okula gidebilmek için önce çamur deryasını; ardından sırat köprüsü kurulan dereye düşmeden geçebilmek gerekiyor.

DEREDEN GEÇEN ÖĞRENCİLER DÜŞME TEHLİKESİ İLE KARŞI KARŞIYA!
banner87

HABER
TURAN IŞIK 

Köprübaşı Belediyesince kış ortasında başlatılan dere ıslah çalışması, yağmurların bastırmasıyla birlikte Manisa Celal Bayar Üniversitesi Köprübaşı Meslek Yüksek Okulu’nda okuyan 500’e yakın öğrenciye zor anlar yaşatıyor. Çamur deryasını birbirlerine tutunarak aşan öğrencileri, ikinci etapta bu kez de tahtalardan oluşan iptidai köprü zorluğu karşılıyor. Öğrenciler buradan da geçerken adeta cambazlara taş çıkartan reflekslerini ortaya koyuyor.


 
ÖĞRENCİLER SİTEMLİ
Okul yolunda çamur deryası ile boğuşan öğrenciler ise yaşadıkları çile karşısında; “Belediye, çalışmaları kış ayları yerine eğitim öğretimin sonunda veya yaz aylarında yapabilir. Yağmurlarla birlikte bu sıkıntıyı bizler birebir yaşıyoruz. Belediye yetkilileri çamurlu yola mıcır dökmesi sorunu çözmüyor. Her gün çamaşır çıkamaya deterjan yetiştiremiyoruz.” diyerek yetkililere seslendi.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94