banner83

MANİSA'NIN EN GENÇ BELEDİYE BAŞKANI DENGE’YE PROJELERİNİ ANLATTI

Manisa'nın en genç yerel yöneticisi olma özelliğine sahip Köprübaşı Belediye Başkanı Regaip Topuz, kendisini tanıtarak ilçesi için hayata geçireceği projeler hakkında Manisa'da Denge gazetesine bilgi verdi.

MANİSA'NIN EN GENÇ BELEDİYE BAŞKANI DENGE’YE PROJELERİNİ ANLATTI
banner87
Manisa'nın Köprübaşı ilçesinde AK Parti ilçe başkanıyken son seçimle beraber Köprübaşı Belediye Başkanlığı’nı kazanan Regaip Topuz, kendisini ve projelerini Manisa'da Denge gazetesine anlattı. Kendisine teveccüh göstererek yönetime getiren Köprübaşı halkına teşekkür eden Başkan Topuz, ilçesi için tarım ekonomisine dayalı istihdamı arttırmaya yönelik ve sosyal yaşam alanlarının hayata geçmesine yönelik çalışmalar yapacağını aktardı. Başkan Topuz, “Yaşam alanlarımız için planladığım çok güzel projelerimiz var. Bunlar için bir takım çalışmalara başladık. Özellikle sosyal alan projelerimizle ilgili ciddi anlamda çalışmalarımız olacak. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi sosyal alan projelerine önem vereceğiz. Tarıma dayalı bir ekonomik yapımız olduğu için tabi ki tarımsal alanda da vatandaşlarımızın üreterek geçim kaynağı oluşturacakları önemli çalışmalar yapacağız. ARGE çalışmalarımızı da yürüterek hem toplumsal bir ekonomi varlığına katkı vermek hem de ilçe vatandaşlarımıza hizmet vermek için canla başla çalışacağız.” dedi.
 
MANİSA'NIN EN GENÇ BELEDİYE BAŞKANI
 
Manisa'nın en genç belediye başkanı olarak da dikkat çeken Köprübaşı Belediye Başkanı Regaip Topuz, kendisini, “20.11.1983 Gördes'te doğdum. Doğma, büyüme Köprübaşılıyım. 1996 yılından beri Köprübaşı ilçesinde esnaflık yapıyorum. Ticaretle uğraşıyorum. 2002 yılından beri AK Parti Köprübaşı ilçesinde Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeliği, başkan yardımcılığı, ilçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. 2009 yılı yerel seçimlerinde belediye meclis üyeliği yaptım. 2014 yerel seçimlerinde Büyüksehir Belediye meclis üyesi olarak 2014 yılı itibarıyla ilçe başkanlığı görevini sürdürdüm. Cumhurbaşkanımızın tespitleri ve siyasi büyüklerimin olurlarıyla yerel yönetimde hizmet yolunda bize bir yol verildi. Biz de bu yolu İnşallah milletimize en iyi hizmet noktasına taşımak için bu görevi ve sorumluluğu üzerimize aldık.” şeklinde anlattı.
 
“BİZİM İÇİN EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ”
 
Tasarladığı projelerinin büyük oranını başaracaklarına inandığını kaydeden Topuz, ilçede sosyal yaşamı canlandıracak ve eğitimi ilerletecek projeler üzerinde çalıştıklarını belirterek,  “Çocuk kültür merkezleri, spor etkinlikleri, yürüyüş yolları, bisiklet yolları gibi projelerimizi hayata geçireceğiz. Bunun dışında bizim çok amaçlı salonlarımız var. Bu salonların fiziki şartlarının daha iyi bir hizmet verebilir hale getirebilmek için oraları güzelleştirmeyi planlıyoruz. Olmazsa olmazımız olan geleceğimizin nesilleri gençlerimiz, çocuklarımız bizim için çok kıymetli. Göreve geldiğimizden bu yana Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yapmış olduğumuz koordinasyon neticesinde yaklaşık 20 sefer İzmir, Manisa gibi fuar ve gezilere sponsor olduk. Bunlara da devam edeceğiz. Çünkü bizim için eğitim gerçekten çok önemli.  Bu konuda kesinlikle bir mali kısıtlamamızın olması söz konusu olamaz.” dedi.
 
HALK BANKASI İNŞAATINA BAŞLANDI
 
“Büyükşehir olduktan sonra belde olmaktan çıkıp mahalle statüsüne dönüşen Borlu Mahallemiz var.  Buraya siyasi büyüklerimizin ifadeleriyle bir Halk Bankası hizmet binası sözü verilmişti. Şimdi bu bankanın inşaatına başladık. En kısa zamanda bitirip vatandaşımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz.”
 
LAVANTA BAHÇELERİNDE İSTİHDAM SAĞLANACAK
 
“Buradaki ekonomi potansiyelimiz, tarım üzerine olduğu için istihdam konusunda tarımda kendimizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Çilek ağırlıklı bir üretimimiz var. Bunun akabinde badem, ceviz ve zeytin yetiştiriciliği potansiyelimiz var. CBÜ Meslek Yüksel Okulu ile birlikte devam eden  lavanta üretimi projemiz var. Bu kapsamda burada bulunan Meslek Yüksek Okul bahçesinde bir iki dönümlük alana lavanta ekerek uygulama çalışmalarına başlayacağız İnşallah. Bunu da ekonomik değer olarak Köprübaşı'na kazandıracağız.” -Özlem ŞAHİN
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94